Artykuł:
Pierwsze międzynarodowe badanie jakości życia pacjentów ze spastycznością
Napisany przez M-S-M, dnia 2015-03-18 08:51:37
Spastyczność w życiu każdej osoby po udarze mózgu powoduje wiele nieoczekiwanych zmian i ograniczeń. Aby lepiej poznać sytuację pacjentów ze spastycznością organizacja The World Federation of NeuroRehabilitation przeprowadza międzynarodowe badanie „Patients Living with Spasticity”, do którego chcielibyśmy zaprosić także polskich pacjentów.
Każdego roku ok. 75 tysięcy Polaków doznaje udaru mózgu. Są to nie tylko osoby starsze, ale także i ludzie młodzi. Jedną z konsekwencji udaru jest spastyczność, czyli nadmierne napięcie mięśni kończyny dolnej lub górnej. Spastyczna ręka traci swoją sprawność, najprostsze, codzienne czynności stają się wyzwaniem. Aby lepiej poznać sytuację i potrzeby pacjentów ze spastycznością organizacja The World Federation of NeuroRehabilitation (WFNR) we współpracy z Ipsen Pharma rozpoczyna międzynarodowe badanie „Patients Living with Spasticity”.
„Bardzo się cieszymy, że Polska bierze udział w międzynarodowym badaniu dotyczącym jakości życia ze spastycznością. Chcemy lepiej poznać potrzeby naszych pacjentów, dlatego tak ważne jest dla nas, aby w badaniu wzięło udział jak najwięcej osób z Polski” – mówi Adam Singer, wiceprezes Fundacji Udaru Mózgu.
Aby wziąć udział w badaniu należy wypełnić krótką ankietę, która jest dostępna na stronie http://www.fum.info.pl/page/index/221 do 30 kwietnia 2015 roku.
Na podstawie zebranych informacji zostanie przygotowany międzynarodowy raport dotyczący życia ze spastycznością, który wskaże rozwiązania, które mają szansę usprawnić diagnostykę oraz proces leczenia i rehabilitacji. To bardzo ważne, aby głos w tej sprawie zabrali także polscy pacjenci.
Poznaj - Densytometria: zasady, zastosowanie i przebieg badania
Kampania „Otwórz dłoń po udarze”
Kampania „Otwórz dłoń po udarze” kierowana jest do wszystkich osób, które w wyniku udaru zmagają się ze spastycznością poudarową kończyny górnej. W ramach kampanii został wydany specjalny poradnik dla pacjentów, w którym znajdują się praktyczne wskazówki i ćwiczenia pomagające w powrocie do sprawności. Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.fum.info.pl.
PR
Użyte tagi: udar mózgu, leczenie po udarze, zakrzepica, heparyna
Zobacz także:
- Udar mózgu - jak pomóc bliskiemu z niesprawną dłonią
- Samsung opracował sensor wykrywający nadchodzący udar mózgu
- Udar mózgu - konsekwencja zakrzepicy
- Rusza pierwsza kampania dla osób ze spastycznością poudarową ręki
- W drodze do sprawności po udarze mózgu – Skorzystaj z leczenia spastyczności poudarowej