Artykuły i poradniki Physio-Control:
Roboty w karetkach
LA
Kilka słów:
Bielskie Pogotowie Ratunkowe może poszczycić się faktem, że jest pierwszą na terenie Śląska jednostką pogotowia, która wyposażyła swoje karetki w nowoczesne urządzenia do masażu serca– LUCAS2.
You can only win
LA
Kilka słów:
Rocznie u 350 000 osób w Europie dochodzi do zatrzymania akcji serca. 315 000 z nich umiera z powodu nie podjęcia natychmiastowych działań resuscytacyjnych. Szacuje się, że w Polsce z przyczyn związanych z nieprawidłowym działaniem serca umiera ponad 160 tys. osób rocznie. Większość to ofiary Nagłego Zatrzymania Krążenia, często mylonego z zawałem.
Kiedy mróz zabija
LA
Kilka słów:
Styczeń to miesiąc kiedy synoptycy odnotowują największe mrozy w Polsce. Tylko przez ostatnie 2 tygodnie niska temperatura zabiła ponad 20 osób. Główną przyczyną zgonów jest hipotermia czyli znaczne wyziębienie organizmu. Kiedy temperatura ciała osiąga 28 stopni, to taki stan zagraża już ludzkiemu życiu. Według danych GUS co roku od 330 do nawet 600 osób w Polsce umiera z powodu hipotermii.
Jeszcze więcej serc pod opieką LUCASów
LA
Kilka słów:
Mogą nieprzerwanie pracować przez wiele godzin, w przeciwieństwie do człowieka, nigdy się nie męczą, zawsze zapewniają stały, jednostajny rytm uciśnięć, kiedy wykonują masaż serca, ratownicy mogą spokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi. O kim mowa? O LUCASach - automatycznych nieinwazyjnych urządzeniach do masażu serca.
LUCAS - bezcenny pomocnik w ratowaniu życia Bezpieczne Podkarpacie
LA
Kilka słów:
Zespół Ratownictwa Medycznego z Kolbuszowej w województwie podkarpackim otrzymał kolejne specjalistyczne urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej – LUCAS2. Sprzęt zaliczany do najnowocześniejszych dostępnych obecnie na rynku, będzie pomagał ratownikom w karetce podstawowej.
Wzrosły szanse na uratownie ofiar wypadków na Podkarpaciu
PR
Kilka słów:
Podejmowanie działań ratujących ludzkie życie jest jednym z najważniejszych elementów pracy Straży Pożarnej. To najczęściej strażacy jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadku czy katastrofy. Umiejętności, refleks, dobre przygotowanie, a także nowoczesny sprzęt są to elementy, bez których postępowanie ratunkowe jest skazane na niepowodzenie. Strażacy dzięki odpowiedniemu wyposażeniu są bardziej elastyczni i skuteczni w prowadzeniu akcji ratunkowych.
Technologie jutra czyli jak zrozumieć zmiany
LA
Kilka słów:
Żyjemy w świecie w którym rzeczywistość i codzienne funkcjonowanie podporządkowane jest ciągłej zmienności. Wszystko wokół nas wygląda już zupełnie inaczej niż np. 10-20 lat temu. Urządzenia takie jak telefon, komputer uległy nieprawdopodobnej ewolucji na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Powstało wiele przełomowych wynalazków, bez których wielu z nas nie mogłoby wyobrazić sobie dzisiaj normalnego życia.
Utonięcia - smutna wakacyjna statystyka
LA
Kilka słów:
Co roku w sezonie letnim lawinowo wzrasta liczba osób, które giną w czasie wypoczynku nad wodą. Okres wakacji, upały ściągają nad morze, jeziora, rzeki czy zalewy ogromne ilości urlopowiczów. Niestety wypoczynkowi obecnie bardzo często towarzyszy alkohol.
Bezpieczeństwo imprez sportowych – profilaktyka i taktyka
LA
Kilka słów:
Raczej niewiele osób idąc na koncert, mecz piłki nożnej czy dużą imprezę plenerową zastanawia się gdzie akurat znajduje się punkt pomocy medycznej. Niestety tragiczne wypadki na tego typu wydarzeniach powtarzają się stosunkowo często, dlatego też organizatorzy imprez masowych mają, regulowany prawnie, obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom.
IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym – Sieraków 2015
M-S-M
Kilka słów:
W dniach 19-21 czerwca w Sierakowie Wielkopolskim odbyły się IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. W zawodach wzięło udział 200 strażaków – ratowników z 14 województw, którzy w 49 załogach (w tym aż 7 kobiecych) walczyło o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka.