Artykuły i poradniki Onkologia:
Chirurgia onkologiczna a jakość życia pacjentów
prasowa
Kilka słów:
Chirurgia onkologiczna jest jednym z filarów leczenia nowotworów, mając na celu nie tylko usunięcie zmian nowotworowych, ale również zminimalizowanie wpływu choroby na dalsze życie pacjenta.
Przed operacją: jakie badania trzeba wykonać?
whte
Kilka słów:
Operacja, nawet rutynowa i technicznie nieskomplikowana, zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko dla pacjenta. Aby ograniczyć je do absolutnego minimum, w czasie pierwszej rozmowy z chirurgiem pacjent musi złożyć obszerny wywiad, a lekarz na pewno poprosi też o wyniki badań.
Nationale-Nederlanden Mecenasem Zdrowia programu „36,6 °C” w TVN
M-S-M
Kilka słów:
Nationale-Nederlanden od lat wspiera Polaków w trosce o ich życie, zdrowie oraz bezpieczeństwo najbliższych. To zaangażowanie w edukację zdrowotną, ale również finansową zyskało obecnie nowy wymiar. Nationale-Nederlanden zostało Mecenasem Zdrowia programu „36,6 °C” w TVN, który w przystępny i kompleksowy sposób przybliża Polakom kwestie związane ze zdrowiem.
Kongres UroRadioOnkologia
LAW
Kilka słów:
III Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii – Rak Stercza jest coroczną debatą medyczną na temat holistycznego leczenia pacjentów z nowotworem prostaty.
Rehabilitacja (Fizjoterapia) po Mastektomii
Gawior Paweł
Kilka słów:
Rehabilitacja po mastektomii ma na celu przywrócenie kondycji fizycznej i dobrego samopoczucia kobiet. Rehabilitacja ta powinna odbywać się w formie ćwiczeń stosowanych w domu, ale dla uzyskania maksymalnego efektu leczenia wskazane jest także zastosowanie specjalnej fizjoterapii po mastektomii. Sprawdź, na czym polega taka rehabilitacja w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Welnness.
Czerniak, a bezpieczne opalanie
Agnieszka Magiera
Kilka słów:
Czerniak złośliwy jest nowotworem skóry wywodzącym się z komórek barwnikowych – melanocytów. Stanowi ok. 2% wszystkich zachorowań na nowotwory.
Apel w sprawie refundacji dla kobiet z rakiem piersi
M-S-M
Kilka słów:
Organizacje onkologiczne apelują do Ministra Zdrowia w sprawie braku przejrzystości przy podejmowaniu decyzji refundacyjnych dla terapii stosowanych w leczeniu raka piersi.
Mastektomia prewencyjna — skuteczna profilaktyka raka piersi?
A
Kilka słów:
Czy mastektomia prewencyjna jest zabiegiem ratującym życie? Czy usunięcie tkanki podskórnej w pełni zapobiega rozwojowi nowotworu? Które grupy kobiet są szczególnie narażone na raka piersi?
USG dopochwowe – kiedy i dlaczego należy je wykonywać?
M-S-M
Kilka słów:
Diagnostyka USG to podstawowa metoda, która pozwala na precyzyjną ocenę narządów w miednicy mniejszej, od błony śluzowej jamy macicy, jajniki, pęcherz moczowy po zatokę Douglasa. Dzięki tym badaniom możliwe staje się wczesne wykrycie przez ginekologa wielu zmian w narządach rozrodczych, w tym podejrzenie raka jajnika oraz zdiagnozowanie wczesnej ciąży, w tym poza macicznej . Szybkie wdrożenie dzięki temu odpowiedniego leczenia, daje lepsze rokowanie na całkowite wyleczenie i powrót do zdrowia.
Nowoczesne podejście do leczenia onkologicznego – nowe spojrzenie Ekspertów
M-S-M
Kilka słów:
Koniec ubiegłego tygodnia minął w środowisku onkologicznym pod znakiem organizowanej w Poznaniu7-ej Międzynarodowej Konferencji Współczesnej Onkologii, znanej na arenie międzynarodowej pod nazwą „7th International Conference of Contemporary Oncology: Personalized Cancer Medicine and Big Data Analysis”.