Artykuł:
Problemy zdrowotne, z którymi najczęściej borykają się mężczyźni
Napisany przez white, dnia 2020-06-26 10:11:54
Mężczyźni borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi, jednak bardzo często lekceważą objawy tych dolegliwości.
Bagatelizowanie oczywistych symptomów może mieć bardzo negatywne konsekwencje w przyszłości, ze względu na ryzyko rozwoju poważniejszych chorób. Niektóre z tych problemów zdrowotnych występują zdecydowanie częściej u mężczyzn, niż u kobiet. Na szczęście przed wieloma dolegliwościami można się ochronić, modyfikując nieco styl życia i dbając o kompleksową profilaktykę.
Łysienie androgenowe
Utrata włosów jest częstym problemem, który występuje u znacznej części mężczyzn po pięćdziesiątce. Łysienie androgenowe może jednak objawić się u znacznie młodszych panów. Przyczyną tej dolegliwości jest nadmierna ilość pochodnej testosteronu DHT, czyli genu oddziałującego na receptory androgenowe mieszków włosowych. Na skutek skrócenia fazy rozwoju następuje ich zanik, przez co włosy stają się słabsze i krótsze. W konsekwencji przestają wyrastać i całkowicie zanikają, czego następstwem jest łysina. Brak owłosienia na głowie to problem przede wszystkim estetyczny, dlatego nie wymaga leczenia. W kuracji stosuje się specjalne leki hamujące enzymy, które prowadzą do rozwoju łysienia androgenowego. Poza stymulacją mitoz komórek i rozszerzaniem mieszków włosowych, mężczyzna może też zdecydować się na przeszczep włosów.
Dolegliwości ze strony układu krążenia
Rozwojowi chorób układu krążenia sprzyjają przede wszystkim złe nawyki i przyzwyczajenia. Negatywny wpływ na zdrowie mają przede wszystkim nałogi, czyli nadużywanie alkoholu i palenie papierosów. Niekorzystnie na układ krążenia oddziałuje także zła dieta. Pośród najczęstszych schorzeń tego typu wyróżnić można miażdżycę, która stanowi następstwo odkładania się cholesterolu w tętnicach żył. Jego złogi wywołują nadciśnienie i blokują przepływ krwi, co w rezultacie może wywołać udar lub zawał. Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną przedwczesnego zgonu wśród mężczyzn. Podstawą profilaktyki powinna być w tym przypadku odpowiednia dieta, unikanie używek oraz regularna aktywność fizyczna.
Schorzenia żołądka
Mężczyźni bardzo często zmagają się z chorobą wrzodową żołądka. Nie zawsze wywoływana jest ona przewlekłym stresem i może dotknąć niemal każdego. Za jej rozwój odpowiadają bakterie helicobacter pylori, a zarażenie najczęściej odbywa się drogą pokarmową. Do uaktywnienia choroby dochodzi na skutek różnych czynników. Poza stresującym trybem życia, zalicza się do nich także palenie papierosów, nadużywanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy oraz posiadanie zerowej grupy krwi. Duże znaczenie dla rozwoju wrzodów ma dieta, która nie powinna zawierać produktów wzmagających produkcję kwasu solnego.
Choroby prostaty
Wielu dojrzałych mężczyzn dotykają problemy z prostatą. W okolicach pięćdziesiątki organ ten zaczyna mieć tendencję do nadmiernego rozrostu, który przebiega samoistnie. Prostata to stosunkowo nieduży gruczoł, zlokalizowany bezpośrednio u nasady cewki moczowej. Na skutek jej rozrostu wystąpić mogą bolesne stany zapalne i problemy z oddawaniem moczu. Szczególnie groźny jest rozwój choroby nowotworowej powiększonej prostaty. Przed rakiem najlepiej zabezpieczyć się, odbywając systematyczne badania kontrolne u urologa. Obecnie stosuje się mało inwazyjne techniki, dzięki czemu nie jest konieczne przeprowadzenie wstydliwego i nieprzyjemnego badania palpacyjnego.
Zaburzenia potencji
Do najbardziej nieprzyjemnych męskich problemów zdrowotnych należą bez wątpienia zaburzenia erekcji. Dla mężczyzny niemożność osiągnięcia i utrzymania wzwodu jest sporym obciążeniem psychicznym i fizycznym, ponieważ uniemożliwia odbywanie stosunków seksualnych. Dolegliwości w tej sferze nierzadko prowadzą do załamań nerwowych i problemów w związku partnerskim. Ich przyczyny mogą być różne - począwszy od współistniejących schorzeń, aż po przemęczenie czy niewłaściwą dietę. Jednym z najciekawszych leków na poprawę potencji jest Kamagra, którą nabyć można w sklepie: https://potencjalnie.pl/kamagra/. Zaburzenia erekcji warto zacząć leczyć jak najwcześniej.
Użyte tagi: mężczyźna, choroby, leczenie
Zobacz także:
- Jak wypromować klinikę medyczną w małym mieście? Praktyczne porady eksperta z Marketing System
- Prywatna opieka medyczna, którą docenią pacjenci
- WYWIAD Z WŁAŚCICIELKAMI Z OŚRODKA „NEFO” - Ośrodek Terapii Uzależnień
- Sesje Terapeutyczne w Komorach Hiperbarycznych: Bezpieczne Kierowanie Oxyterapią
- Uwolnij nos od alergii!