Artykuł:
Ubezpieczenie medyczne ‒ prywatnie czy państwowo?
Napisany przez M-S-M, dnia 2014-05-12 08:21:32
Większość Polaków może korzystać z bezpłatnej opieki medycznej w publicznych placówkach zdrowia – przychodniach i szpitalach. Trudno jednak określić wizyty w takich miejscach jako wygodne i komfortowe. Często z resztą trzeba na nie czekać po kilka tygodni, a nawet miesięcy czy lat. Może więc zapewnić sobie i bliskim prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Składki na ubezpieczenia zdrowotne
Pracując zawodowo na etacie w firmie, czy też prowadząc własną działalność gospodarczą, finansujemy na bieżąco ze swoich dochodów składki na ubezpieczenie zdrowotne do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na całym świecie ubezpieczenia medyczne są najważniejszymi i najpowszechniejszymi świadczeniami. Publiczna opieka zdrowotna w Polsce obejmuje swoim zakresem większość społeczeństwa. Dzięki temu zarówno osoby pracujące i przedsiębiorcy, kobiety w ciąży czy osoby niepełnoletnie mogą korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej całkowicie bezpłatnie. Dyskusyjne jest jednak to, czy rzeczywiście każdy z nas ma pełny, ułatwiony dostęp do wizyt lekarskich i badań diagnostycznych. Niestety w wielu przypadkach opieka zdrowotna to tylko frazes, który nijak ma się do faktycznych warunków korzystania ze świadczeń medycznych w publicznych placówkach zdrowia.
Wiele osób optuje więc za możliwością rezygnacji z odprowadzania obowiązkowych składek na ubezpieczenie zdrowotne do ZUS i wprowadzenia dowolności ubezpieczenia zdrowotnego. Prywatne ubezpieczenie daje znacznie więcej możliwości odbywania wizyt lekarskich czy dokonywania ważnych badań niż ubezpieczenie w ZUS.
Czytaj - Centrum Medyczne Kraków to najlepsi lekarze
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Wykupienie indywidualnego lub rodzinnego prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego pozwala na korzystanie z licznych świadczeń medycznych w placówkach współpracujących z firmą ubezpieczeniową. Wiele firm w Polsce, w tym Signal Iduna, oferuje ubezpieczenie zdrowotne. Opłacając stosunkowo niską składkę miesięczną, można uzyskać komfortowe warunki leczenia i prowadzenia profilaktyki zdrowotnej. W standardowych uproszczonych polisach zdrowotnych klienci mają prawo m.in. do konsultacji u lekarzy różnych specjalizacji, badań diagnostycznych, laboratoryjnych, obrazowych i czynnościowych, zabiegów ambulatoryjnych, pielęgniarskich i szpitalnych czy do korzystania z usługi assistance medyczny. Im wyższa składka ubezpieczeniowa, tym pakiet usług zdrowotnych do wykorzystania dla osoby ubezpieczonej lub bliskich klienta będzie szerszy. Natomiast dzięki pełnej dostępności różnych badań i konsultacji medycznych za każdym razem, kiedy ubezpieczony będzie tego potrzebował, szybko będzie mógł odbyć stosowną wizytę u lekarza.
Użyte tagi: ubezpieczenie zdrowotne, Signal Iduna, ubezpieczenie turystyczne, WP