Artykuł:
W czasie wakacji zapominamy o prezerwatywach
Napisany przez PR, dnia 2013-06-18 11:05:09
Taka sytuacja powtarza się z roku na rok, w czasie wakacji jesteśmy bardziej skłonni do ryzykownych zachowań seksualnych, a konsekwencją tego są nie tylko niechciane ciąże, wczesne rodzicielstwo, ale także zakażenia przenoszone drogą płciową.
Każdy człowiek do tematu mechanicznych środków antykoncepcyjnych podchodzi w sposób indywidualny, dlatego nie będziemy się zajmować w tym artykule przekonywaniem kogokolwiek do stosowania prezerwatyw, w momencie, gdy jest to sprzeczne z zasadami jego wiary czy przekonań. Pragniemy natomiast przedstawić dane statystyczne wynikające ze stosowania prezerwatyw przypominając jednocześnie wady i zalety takiego środka antykoncepcyjnego.
- Udowodnione jest, że prezerwatywa znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym: kiłą, rzeżączką, czy zakażeniem się wirusem HIV, HBV oraz HCV. Jednak tylko częściowo zmniejsza prawdopodobieństwo zakażenia się wirusem HPV.
- Natomiast skuteczność prezerwatywy w zapobieganiu przenoszenia wirusa HIV podczas stosunków heteroseksualnych oceniana jest obecnie na 80-95%. (podaje Wikipedia).
Zalety: Prezerwatywy dostępne są bez recepty i można je kupić nie tylko w aptekach, ale także w sklepach, dlatego dostęp do nich jest łatwy. Są one stosunkowo tanim środkiem antykoncepcyjnym.
Wady: Trzeba pamiętać, że skuteczność prezerwatywy zależy od staranności jej używania. Czasami może wystąpić uczulenia na lateks czy podrażnienia ścianek pochwy. W niektórych przypadkach możliwe jest obniżenie doznań.
To, czy jesteśmy za używaniem prezerwatyw czy też przeciw należy tylko i wyłącznie do nas, jednak warto odpowiedzieć sobie na to pytanie zanim dojdzie do zbliżenia seksualnego.
**********************************************************************************
Polecane kliniki ginekologiczne
Użyte tagi: prezerwatywy, lateks, środki antykoncepcyjne, prezerwatywa