Artykuł:
WIHE Hospital 2017 – znane targi dla branży medycznej po raz pierwszy w nowej odsłonie
Napisany przez M-S-M, dnia 2017-08-02 09:19:03
Wszystko wskazuje na to, że najbliższe Targi WIHE Hospital, będą wydarzeniem wyjątkowym. Organizatorzy postanowili bowiem wprowadzić kilka istotnych zmian, które w znaczący sposób wpłyną na formułę targów, zapewniając tym samym wzrost ich atrakcyjności pod względem biznesowym i merytorycznym.
Piąta edycja Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE Hospital odbędzie się w dniach 19-21 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem wydarzenia jest spółka Lentewenc należąca do Grupy ITE – wiodącego organizatora międzynarodowych targów i konferencji na świecie.
WIHE Hospital to targi branżowe B2B, które z jednej strony stanowią międzynarodową platformę spotkań biznesowych, z drugiej – są doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy merytorycznej podczas licznych konferencji, sympozjów naukowych, szkoleń i warsztatów. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do szeroko pojętej branży medycznej – kadry zarządzającej placówkami medycznymi i lekarzy różnych specjalności, a także osób z nimi współpracujących. Właśnie tutaj spotykają się m.in. przedstawiciele ministerstw, stowarzyszeń oraz instytucji działających na rynku medycznym, aby prowadzić dialog na kluczowe tematy. Na zwiedzających, oprócz wydarzeń towarzyszących, czeka interesująca oferta wyrobów i urządzeń medycznych oraz najnowszych rozwiązań z zakresu telemedycyny. Na uwagę zasługuje również fakt, że Targi WIHE Hospital mają wyraźny charakter międzynarodowy – każda edycja skupia sporo firm z zagranicy, które stanowią około 40% wszystkich wystawców.
Priorytety i kluczowe zmiany
Targi WIHE Hospital odbędą już po raz piąty, ale jednocześnie będzie to pierwsza edycja wydarzenia w nowej formule. Nie bez znaczenia są zmiany w zespole odpowiedzialnym za organizację WIHE Hospital, a także przesunięcie terminu targów w taki sposób, aby wydarzenie obejmowało również jeden dzień weekendu, co jest istotne dla zwiedzających niedysponujących czasem w tygodniu. – Główne założenia oraz idea targów pozostają te same, wdrożyliśmy jednak działania, które mają na celu podniesienie poziomu merytorycznego targów z naciskiem na interdyscyplinarność – mówi Dominika Banaszkiewicz, nowy Project Manager Targów WIHE Hospital. – Po raz pierwszy część wydarzeń towarzyszących będzie powstawać przy współudziale takich partnerów, jak: Grupa LUX MED i Centrum Edukacji Medycznej CEMED, a także Microsoft. Jesteśmy również w trakcie rozmów z liczącymi się w branży stowarzyszeniami oraz ikonami polskiej medycyny i nauk medycznych. Takie działania z pewnością znajdą odzwierciedlenie w ilości i jakości zwiedzających – dodaje.
Nowości merytoryczne przez trzy dni
Współpraca z Grupą LUX MED oraz Centrum Edukacji Medycznej CEMED zaowocowała trzema obszernymi panelami konferencyjnymi, które zostaną poprowadzone każdego dnia Targów WIHE Hospital. 19 października odbędzie się seminarium dla fizjoterapeutów „Jak bronić się przed roszczeniami pacjentów”, natomiast drugiego dnia zostało zaplanowane m.in. sympozjum naukowe „Nowatorskie metody wspomagające gojenie i regenerację ścięgien i więzadeł na przykładzie ścięgna Achillesa”. Ostatni dzień targów wypełnią: seminarium techników RTG „Badania diagnostyczne naczyń krwionośnych. Angiografia TK i MR” oraz sympozjum naukowe „Nowe metody regeneracji tkanek – kliniczne zastosowanie teraz i w przyszłości”.
Kontynuacja zagadnień i Microsoft
Równie interesująco zapowiada się konferencja 19 października „Lata 2016 – 2020 rewolucja czy ewolucja w e’zdrowiu i systemie opieki zdrowotnej" organizowana przez Izbę Gospodarczą Medycyna Polska po raz pierwszy we współpracy z partnerem Microsoft. Podczas tematycznych paneli dyskusyjnych zostaną m.in. poruszone takie zagadnienia, jak: zmiana podejścia do e’medycyny, przyszłość telemedycyny, wpływ nowych zasad finansowania na stosowanie rozwiązań telemedycznych przez szpitale, rola i zadania Centrum Telemonitoringu, strategia dla e’zdrowia, odpowiedzialność kierownika podmiotu za bezpieczeństwo danych osobowych. W panelach dyskusyjnych wezmą udział m.in. przedstawiciele: Microsoft, Kancelarii Prawnej DZP, Asseco, Silvermedia, Instytutu Kardiologii, MedApp, Telemedycyny Polska, Comarch, Ministerstwa Zdrowia i Sejmu, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ), Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) , organizacji pracodawców ochrony zdrowia, Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej (KIGS).
Ponadto 20 października odbędzie się konferencja „Nowoczesny szpital – innowacyjne rozwiązania” organizowana przez Szpital Specjalistyczny w Gorlicach. Uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się, jakie są aspekty techniczne planowania, projektowania i eksploatacji infrastruktury szpitala w kontekście rozwiązań ekologicznych, energooszczędnych i organizacyjno-medycznych. Tego samego dnia będzie można również zapoznać się z nowoczesnymi technikami w anestezjologii i intensywnej terapii na piątym międzynarodowym sympozjum organizowanym przez I Klinikę Anestezjologii i Intensywnej Terapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do współpracy firmy z branży medycznej, a także przedstawicieli mediów, organizacji, stowarzyszeń i instytucji państwowych zainteresowanych tematyką Targów WIHE Hospital 2017. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.wihehospital.pl.
Użyte tagi: targi medyczne, Targi WIHE Hospital