Artykuły i poradniki Łódź:
Badanie: co się dzieje we krwi biegacza podczas ekstremalnego wysiłku?
M-S-M
Kilka słów:
Po ekstremalnym wysiłku - np. godzinnym biegu do wyczerpania - we krwi dramatycznie wzrasta poziom wolnego pozakomórkowego DNA. Jest to marker kojarzony dotychczas m.in. z nowotworami, zapaleniami czy z nekrozą komórek. Nowe światło na to zagadnienie rzucają badania naukowców z Łodzi.
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA NAJLEPSZYM LEKIEM Do dzieła Seniorzy! – część I
M-S-M
Kilka słów:
„Nie ma różnicy między osiemdziesięciolatkami, a dwudziestolatkami, którzy zaczynają treningi pod okiem profesjonalisty. Obie grupy jednakowo muszą przyzwyczaić ciało do nowych wyzwań. Sport jest dziedziną, której dobroczynne skutki łączą wszystkie pokolenia” – przekonuje Małgorzata Perl, wiceprezes Fundacji Zaskoczeni Wiekiem i dyplomowana trenerka.
Dnia 19 maja Fundacja Szkoła na Widelcu już po raz trzeci zaangażowała się w obchody Dnia Żywieniowej Rewolucji
M-S-M
Kilka słów:
To wyjątkowe wydarzenie o zasięgu globalnym, promujące prawidłowe żywienie, ma inspirować do wspólnego gotowania oraz motywować społeczeństwa do szukania sposobów przeciwdziałania problemowi otyłości na świecie.
Niewidoczna choroba, niewidoczni pacjenci - pierwszy raport na temat życia z chorobą Fabry’ego w Polsce
M-S-M
Kilka słów:
Ponad 60 proc. badanych pacjentów z Chorobą Fabry’ego jest niezadowolonych ze swojego stanu zdrowia, jedna trzecia potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach. Wciąż najpilniejszą potrzebą pozostaje dostęp do leczenia. Aby sprawdzić, jak wygląda życie polskich pacjentów z rzadką chorobą Fabry’ego, Stowarzyszenie Rodzin z Chorobą Fabry’ego przeprowadziło badanie ankietowe, którego efektem jest raport na temat życia z tym schorzeniem w Polsce.
Nowe możliwości terapeutyczne dla pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane
LAW
Kilka słów:
Dobre wiadomości dla chorych na stwardnienie rozsiane. Ministerstwo Zdrowia zrefunduje ważne dla pacjentów leki – alemtuzumabu i teryflunomid, które wielu chorym dadzą szansę na poprawę jakości życia. Nowa lista leków refundowanych wejdzie w życie 1 maja bieżącego roku. Dzięki zaangażowaniu środowiska pacjentów i lekarzy chorzy będą mieli dostęp do długo wyczekiwanej, skutecznej terapii.
Lampy bakteriobójcze w szpitalach – czy warto inwestować?
LAW
Kilka słów:
Stosowanie lamp bakteriobójczych z profesjonalnymi promiennikami w znacznym stopniu ogranicza ryzyko wystąpienia patogenów groźnych dla zdrowia i życia pacjentów, gdyż zapewnia bardzo dobrą dezynfekcję powietrza i powierzchni. Potwierdzają to wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Wacława Dąbrowskiego w Zakładzie Jakości Żywności z siedzibą w Łodzi na zlecenie firmy Ultraviol.
Specjalistyczna opieka w przychodni w Łodzi
WP
Kilka słów:
Długie kolejki do lekarzy mających podpisane umowy w NFZ wpływają na powstawanie coraz większej liczby samodzielnych, prywatnych placówek.
Szkolenia24h.pl poleca szkolenia medyczne
PR
Kilka słów:
Przedstawiamy trzy propozycje szkoleń dla branży medycznej z popularnego serwisu szkolenia24h.pl
Dzień Chorób Rzadkich 2017 – NIESIEMY NADZIEJĘ
LAW
Kilka słów:
28 lutego po raz siódmy w Polsce odbędzie się Dzień Chorób Rzadkich. Do tej pory rozpoznano ponad 7 tysięcy chorób rzadkich, które dotykają 2 miliony Polaków. Choć pacjenci od blisko dekady zabiegają o dostęp do właściwej opieki medycznej, ich sytuacja wciąż jest jedną z najtrudniejszych w Europie.
Redukcja cellulitu z wykorzystaniem fali uderzeniowej
LAW
Kilka słów:
Cellulit to problem, z którym boryka się wiele osób, a zwłaszcza kobiet. Walczy się z nim na różne sposoby. Jedną z tych innowacyjnych metod jest terapia falą uderzeniową.