Artykuły i poradniki NFZ:
Na zaćmę choruje już milion Polaków. Amerykańskie badania wskazują, że chirurgiczne usuwanie zaćmy wydłuża życie
M-S-M
Kilka słów:
Zaćma to najczęstsza przyczyna utraty wzroku u osób powyżej 65 roku życia. Choruje na nią 65 mln osób na świecie, a w Polsce – 1 mln. Na operację zaćmy w Polsce czeka się średnio około 2 lat. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zabieg komercyjny (ok. 15-17 tys. osób rocznie). Operacja wykonywana prywatnie pozwala nie tylko usunąć zaćmę, lecz także wszczepić soczewkę korygującą we współistniejącą wadę wzroku.
Nowe możliwości terapeutyczne dla pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane
LAW
Kilka słów:
Dobre wiadomości dla chorych na stwardnienie rozsiane. Ministerstwo Zdrowia zrefunduje ważne dla pacjentów leki – alemtuzumabu i teryflunomid, które wielu chorym dadzą szansę na poprawę jakości życia. Nowa lista leków refundowanych wejdzie w życie 1 maja bieżącego roku. Dzięki zaangażowaniu środowiska pacjentów i lekarzy chorzy będą mieli dostęp do długo wyczekiwanej, skutecznej terapii.
Postęp niepełnosprawności wśród chorych na SM można zatrzymać
LAW
Kilka słów:
Leczenie stwardnienia rozsianego jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się częścią terapii w neurologii. Istotną zmianą w leczeniu SM na świecie w 2016 roku jest zauważalna zmiana poglądów dotyczących terapii.
Specjalistyczna opieka w przychodni w Łodzi
WP
Kilka słów:
Długie kolejki do lekarzy mających podpisane umowy w NFZ wpływają na powstawanie coraz większej liczby samodzielnych, prywatnych placówek.
Dlaczego prywatna opieka medyczna staje się w Polsce coraz bardziej popularna?
WP
Kilka słów:
Nawet jeśli nie mamy w zwyczaju interesować się polityką i ogólnym nastrojem w państwie, to jednak trudno jest nie zauważyć, że z roku na rok opinia o NFZ staje się coraz bardziej negatywna.
Dzień Chorób Rzadkich 2017 – NIESIEMY NADZIEJĘ
LAW
Kilka słów:
28 lutego po raz siódmy w Polsce odbędzie się Dzień Chorób Rzadkich. Do tej pory rozpoznano ponad 7 tysięcy chorób rzadkich, które dotykają 2 miliony Polaków. Choć pacjenci od blisko dekady zabiegają o dostęp do właściwej opieki medycznej, ich sytuacja wciąż jest jedną z najtrudniejszych w Europie.
Leczenie stwardnienia rozsianego – co powinna wiedzieć osoba chorująca na SM?
LAW
Kilka słów:
Stwardnienie rozsiane (SM) jest jedną z przewlekłych chorób neurologicznych. Choć nie można jej wyleczyć, można złagodzić jej przebieg. Kluczem jest dobór odpowiedniej terapii. Wiedza na temat dostępnych metod leczenia oraz najnowszych rozwiązań medycznych otwiera pacjentom furtkę do świadomego uczestnictwa w procesie leczenia i efektywnej współpracy z lekarzem.
PACJENCI UROLOGICZNI OCZEKUJĄ OD LEKARZY WSPÓŁPRACY
LAW
Kilka słów:
Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” z dużą nadzieją przyjęło inicjatywę czterech towarzystw naukowych w zakresie wypracowania wspólnych wytycznych dotyczących postępowania z dorosłymi chorymi, u których występuje nietrzymanie moczu (NTM).
Forum Menadżerów Służby Zdrowia
LA
Kilka słów:
Serdecznie zapraszamy na organizowaną przez Mazowieckie Centrum Biznesowe kolejną edycję Forum Menadżerów Służby Zdrowia, która odbędzie się 16 czerwca w Gdańsku, w Hotelu Amber, ul. Powstańców Śląskich 45.
Niebieskie światło nadzieją pacjentów z rakiem pęcherza moczowego
LA
Kilka słów:
Rak pęcherza moczowego dotyka rocznie ponad 6000 Polaków, a połowa z nich umiera w wyniku choroby lub jej przerzutów - jest to jedna z najgorszych statystyk w Europie. Alarmująca sytuacja wymaga udoskonalenia procedur systemowych.