Artykuły i poradniki USG:
Pierwsza wizyta u urologa? Sprawdź, jak się przygotować i na co zwrócić uwagę.
white
Kilka słów:
Wizyta w gabinecie urologicznym może okazać się dla nas bardzo stresującym przeżyciem, wymaga bowiem przełamania zarówno barier fizycznych, jak i psychicznych. Często rezygnujemy z odwiedzenia urologa ponieważ wstydzimy się i obawiamy przebiegu samego badania. Aby zminimalizować stres warto przygotować się do wizyty w świadomy sposób.
Czym zajmuje się gastrolog i kiedy warto się do niego udać?
WP
Kilka słów:
Lekarz gastrolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu pokarmowego. Kiedy warto zdecydować się na wizytę u takiego specjalisty?
Wizyta w poradni endokrynologii ginekologicznej
WP
Kilka słów:
Zdrowie narządów rodnych kobiety jest powiązane z układem dokrewnym. To hormony regulują cykl miesiączkowy kobiety. Można porównać te zależności do systemu naczyń połączonych. Jeżeli jeden układ nie działa, drugi także nie jest w stanie funkcjonować poprawnie. Właśnie dlatego warto wybrać się do gabinetu endokrynologii ginekologicznej. Lekarz – na podstawie szeregu badań – będzie w stanie tak wesprzeć układ hormonalny, by jajniki i inne narządy płciowe kobiety zaczęły działać tak, jak należy.
Rezonans magnetyczny - jakie daje możliwości?
WP
Kilka słów:
Badanie wykorzystujące aparaty do MR (od ang. magnetic resonance) stanowi doskonałe uzupełnienie diagnostyki radiologicznej bazującej na RTG i USG. Na czym dokładnie polega i jakie daje możliwości?
Pajączki żylne – najmniejsze żylaki
WP
Kilka słów:
Pajączki naczyniowe to popularne określenie poszerzeń naczyniowych widocznych na nogach tuż pod skórą, tzw. teleangiektazji. Zasilane przez naczynia tętnicze przybierają barwę czerwoną, jeśli natomiast przez naczynia żylne - barwę niebiesko-fioletową.
Kobiety mogą więcej
M-S-M
Kilka słów:
Profilaktyka zdrowotna i finansowa wspomagają kobiety w walce z rakiem
Echo serca dzieci - bezpieczne badanie
WP
Kilka słów:
Jednym z obowiązków rodziców jest obserwowanie rozwoju dziecka i umiejętność wychwytywania niepokojących objawów, które świadczyć mogą o wadach genetycznych lub nieprawidłowościach rozwoju narządów. Biorąc pod uwagę, że 1% noworodków rodzi się z wrodzoną wadą serca, a przede wszystkim, że wykonanie operacji już w pierwszym miesiącu ich życia wiąże się często z całkowitym wyzdrowieniem, zyskujemy świadomość, jak ważna jest wczesna diagnoza i podjęcie leczenia.
Co roku na raka piersi zapada 17 tys. kobiet, a u co trzeciej z nich choroba rozwija się do postaci zaawansowanej. Kluczowe jest wsparcie bliskich, zwłaszcza partnera
M-S-M
Kilka słów:
W Polsce rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet i drugą nowotworową przyczyną ich śmierci. U co trzeciej chorej rozwija się do postaci zaawansowanej. Temat choroby nowotworowej to często temat tabu, jednak nawet jej zaawansowany stopień pozwala prowadzić w miarę normalne życia. Obok odpowiedniego leczenia ogromne znaczenie ma tu wsparcie bliskich, przede wszystkim partnera.
Międzynarodowy Tydzień Urologii: Eksperci apelują, aby pamiętać o USG jamy brzusznej
M-S-M
Kilka słów:
Trwa Międzynarodowy Tydzień Urologii - z tej okazji eksperci przypominają o regularnym wykonywaniu profilaktycznego USG jamy brzusznej, które może być wyjątkowo pomocne m. in. we wczesnym wykryciu raka nerki.
Rak tarczycy – jak pomóc sobie i bliskim?
M-S-M
Kilka słów:
Stres i niepewność towarzyszące diagnozie onkologicznej są podobne do stresu pourazowego, jaki przechodzą żołnierze. Nie są w stanie go zmniejszyć nawet informacje o pomyślnych prognozach leczenia. Tak dzieje się w przypadku raka tarczycy, który mimo dobrych rokowań, przed pacjentami stawia więcej pytań, niż odpowiedzi. Sprawdź jak możesz pomóc sobie lub swoim bliskim, którzy mierzą się z chorobą.