Artykuły i poradniki Wrocław:
9-letni Karol pilnie potrzebuje przeszczepienia szpiku, a na całym świecie nie ma dla niego Dawcy.
PR
Kilka słów:
Zarejestruj się - może to właśnie Ty podarujesz mu szansę na nowe życie!
Jelito grube i dyskomfort
M-S-M
Kilka słów:
Dolegliwości związane z tym schorzeniem są jednym z najczęstszych powodów konsultacji gastroenterologicznych. Stanowi ono drugą pod względem częstotliwości przyczynę nieobecności w pracy, plasując się tuż za przeziębieniem. Zespół jelita drażliwego potrafi znacznie obniżyć komfort życia. Nie wpływa jednak na jego długość i nie zwiększa ryzyka groźnych powikłań czy chorób. Więcej o problemie mówi mgr farmacji Agnieszka Dębowska z Apteki Medicover we Wrocławiu.
Psycholog: "ciche dni" nie są optymalną metodą zażegnania sporu
M-S-M
Kilka słów:
W Polsce do wykorzystywania „cichych dni” w kontekście interpersonalnych konfliktów z partnerami przyznaje się co czwarta osoba - mówi psycholog dr Jarosław Kulbat z Uniwersytetu SWPS. Tłumaczy, dlaczego nie jest to optymalna metoda zażegnywania konfliktu.
Witamina A - zamiast kosmetyczki i okularów
M-S-M
Kilka słów:
Witamina A ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Jednak spełnia także wiele istotnych funkcji fizjologicznych. Uczestniczy w syntezie hormonów steroidowych i dojrzewaniu komórek układu odpornościowego, zapewnia prawidłową budowę kości i szkliwa zębów, a będąc składnikiem barwnika siatkówki oka, wpływa na odbiór bodźców wzrokowych. O zaletach witaminy A mówi mgr farmacji Marta Jajko z Apteki Medicover we Wrocławiu.
Jak pomóc tonącemu? Infografika
M-S-M
Kilka słów:
Według Światowej Organizacji Zdrowia 450 tysięcy osób rocznie umiera wskutek utonięcia. W ubiegłym roku w Polsce odnotowano 520 wypadków tonięcia, w wyniku których uratowano jedynie 16 osób, a 504 utonęły. W Polsce do największej liczby utonięć dochodzi w rzekach, a najczęstszą okolicznością jest kąpiel w miejscach niestrzeżonych. Jak podają statystyki policyjne, od początku kwietnia tego roku utonęło już 117 osób.
Służba zdrowia wymaga pilnych zmian. Rozwiązaniem problemów może być zaadaptowanie holenderskiego systemu opieki zdrowotnej
M-S-M
Kilka słów:
Starzejące się społeczeństwo i ograniczone zasoby finansowe to największe wyzwania systemu opieki zdrowotnej. Chcąc im sprostać, służba zdrowia musi postawić na nowe technologie i koordynację procedur medycznych. To pozwoli obniżyć ich koszty i poprawić jakość usług dla pacjentów. Koordynowana opieka medyczna sprawdziła się w wielu krajach europejskich, między innymi w Holandii.
Sezon na alergie
M-S-M
Kilka słów:
Alergia doczekała się miana choroby cywilizacyjnej. W ostatnich latach liczba osób cierpiących na powodowane nią dolegliwości znacznie wzrosła, co wiąże się z postępem technologicznym, za którym idzie zanieczyszczenie środowiska. O jej objawach, sposobach zapobiegania dokuczliwym dolegliwościom towarzyszącym alergiom, mówi mgr farm. Agnieszka Dębowska z Apteki Medicover we Wrocławiu.
(NIE)widoczne zmiany, groźna choroba – sprawdź czy chorujesz na akromegalię!
M-S-M
Kilka słów:
Powiększone dłonie, stopy czy zmienione rysy twarzy – to objawy, jakie mogą świadczyć o akromegalii. Mimo charakterystycznych symptomów, choroba wciąż pozostaje trudna do zdiagnozowania. Tymczasem im później rozpoznana, tym groźniejsze powikłania. Dlatego 17 maja 2017 roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Wiedzy o Akromegalii rusza kolejna odsłona akcji edukacyjnej budującej świadomość społeczną o tej rzadkiej chorobie.
Wrocław/ Badania nad antybakteryjnymi właściwościami ślimaczego śluzu
LAW
Kilka słów:
Śluz ślimaków może zahamować rozwój bakterii Salmonella o nawet 60 proc. – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy prowadzą badania nad antybakteryjnymi właściwościami ślimaczego śluzu.
IT w Służbie Zdrowia GigaCon - Wrocław
PR
Kilka słów:
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już 30 marca (czwartek) we Wrocławiu w Hotelu Ibis Styles odbędzie się kolejna edycja konferencji IT w Służbie Zdrowia GigaCon.