Artykuły i poradniki Agd:
10 lat budowania wiedzy o mukopolisacharydozie (MPS)
M-S-M
Kilka słów:
15 maja po raz dziesiąty obchodzony jest Światowy Dzień MPS. Został ustanowiony, by zwrócić uwagę na rzadką chorobę i trudną do zdiagnozowania chorobę – mukopolisacharydozę.
Dom źródłem hałasu – i to jakiego!
M-S-M
Kilka słów:
Dźwięki instalacji, odgłosy dobiegające zza ściany czy z ulicy to nieunikniony element towarzyszący przebywaniu w budynkach. Hałas dotyczy nas wszystkich, bez względu na to, czy mieszkamy w bloku czy w oddalonym od głównych arterii domu. Dlaczego tak się dzieje i co możemy zrobić, aby okiełznać hałas w miejscu zamieszkania?
Niedziela z BioLogiką w najlepszym holistycznym SPA w Polsce!
LAW
Kilka słów:
Już 11 września 2016 r. Sonia Ross poprowadzi w mazowieckim hotelu Manor House SPA warsztaty BioLogiki na temat: "Dlaczego chorujemy?"
Najczęstsze predyspozycje genetyczne do rozwoju nowotworów złośliwych
LA
Kilka słów:
Choroby nowotworowe rozwijają się na skutek niekontrolowanych podziałów komórkowych - utrata kontroli spowodowana jest mutacjami w genach odgrywających ważną rolę w cyklu komórkowym. Mutacje te mogą pojawić się na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników środowiskowych czy zostać przekazane potomstwu przez rodziców - szacuje się, że nawet 30% nowotworów złośliwych jest związanych z dziedzicznymi mutacjami.
STARSZY NIE MUSI OZNACZAĆ NIESŁYSZĄCY
LA
Kilka słów:
Postępujący w całej Europie, a także w Polsce proces starzenia się społeczeństwa sprawia, że temat niedosłuchu w tej grupie demograficznej staje się coraz poważniejszy, o czym informuje nowa edycja Kampanii „Usłyszeć świat”. Według najnowszych danych, aż 77% osób powyżej 60 roku życia twierdzi, że ma problem ze słuchem. Przy tym tylko 31% ma zdiagnozowany ubytek słuchu. Skala problemu kwalifikuje niedosłuch do kategorii chorób cywilizacyjnych.
Czego nie jeść, by mieć zdrowszą skórę
PR
Kilka słów:
Jeśli Twoja skóra jest podatna na przesuszenia, a w szczególności, jeśli chorujesz na łuszczycę lub atopowe zapalenie skóry, powinnaś (lub powinieneś) szczególnie uważać na to, co jesz. Wprowadzając kilka ograniczeń do diety, możesz znacząco poprawić stan skóry.
Jak dbać o skórę jesienią?
LA
Kilka słów:
Promienie słoneczne, słona woda, piasek, wiatr – wysuszają skórę. Niestety, jesienią, gdy skóra powinna powrócić do swojej przedwakacyjnej formy, bardzo często tak się nie dzieje.
Sposób na zdrową wątrobę
LA
Kilka słów:
Wątroba to niezwykle zapracowany organ, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować. Lepiej o nią odpowiednio dbać, niż później leczyć. Nie jest to trudne. Wystarczy wiedzieć, czego unikać w codziennej diecie i czym wspomagać pracę wątroby.
Urlop – sprawdzian dla Twojej wątroby
MP
Kilka słów:
Letni urlop to dla wątroby prawdziwa jazda bez trzymanki! Obiady w przypadkowych lokalach, a pomiędzy większymi posiłkami przekąski w postaci lodów lub chipsów popijanych słodkimi, gazowanymi napojami, mogą zaszkodzić nawet najzdrowszej wątrobie.
Jaka dieta sprzyja zdrowej skórze?
PR
Kilka słów:
To, co jemy, ma ogromny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na wygląd. Jeśli stan naszej skóry nie jest zadowalający, warto pomyśleć o zmianie diety. Błędy w odżywianiu mogą sprzyjać zarówno drobnym problemom kosmetycznym, jak i nasileniu się objawów chorób skórnych.