Artykuły i poradniki Bakterie:
Jakie objawy cukrzycy typu 2. występują najczęściej?
M-S-M
Kilka słów:
Wczesne objawy cukrzycy to m.in. zwiększone pragnienie (polidypsja) oraz nasilone oddawanie moczu (poluria). W późniejszym stadium pogarsza się wzrok.
Lampy bakteriobójcze w szpitalach – czy warto inwestować?
LAW
Kilka słów:
Stosowanie lamp bakteriobójczych z profesjonalnymi promiennikami w znacznym stopniu ogranicza ryzyko wystąpienia patogenów groźnych dla zdrowia i życia pacjentów, gdyż zapewnia bardzo dobrą dezynfekcję powietrza i powierzchni. Potwierdzają to wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Wacława Dąbrowskiego w Zakładzie Jakości Żywności z siedzibą w Łodzi na zlecenie firmy Ultraviol.
Bliznowiec - przyczyny i leczenie
WP
Kilka słów:
Bliznowiec jest to narośl, która pojawia się w miejscu pierwotnego uszkodzenia skóry. Powstaje na skutek zaburzenia produkcji kolagenu. Często pojawia się po przebytych oparzeniach lub trądziku. W leczeniu stosuje się terapię sterydową lub chirurgiczną.
Jakie zabiegi laserowe warto wykonywać jesienią?
WP
Kilka słów:
Okres wakacji stanowi zazwyczaj spore wyzwanie dla naszego organizmu. W szczególności dotyczy to skóry, którą często eksponujemy na silne działanie promieni słonecznych. Co możemy zrobić, aby przywrócić cerze zdrowy, naturalny wygląd? Poza właściwą pielęgnacją domową, warto również pomyśleć o odwiedzeniu gabinetu kosmetycznego.
Bursztyn pogromcą bakterii
LA
Kilka słów:
Substancje zawarte w bursztynie mają działanie przeciwbakteryjne – wykazał Igor Kaczmarczyk, laureat krajowego etapu 28. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS).
Czosnek na wysoki cholesterol
artykuł zewnętrzny
Kilka słów:
Do roślin o właściwościach leczniczych zalicza się czosnek. Jest to naturalny antybiotyk, którzy może okazać się panaceum na nadciśnienie i wysoki cholesterol.
Suche powietrze w domu szkodzi zdrowiu
LA
Kilka słów:
Ludzki organizm nie lubi zimy. Na zewnątrz najczęściej czeka nas wtedy plucha, od której uciekamy do mocno nagrzanych i wysuszonych pomieszczeń. Zmiany temperatury i wilgotności sprawiają, że łatwiej się przeziębić, a trudniej obronić się przed wirusami. Problemy mogą mieć także alergicy.
Co wywołuje katar i jak go zwalczyć?
A
Kilka słów:
Nieżyt nosa, popularnie nazywany katarem, powstaje, gdy tkanki i naczynia krwionośne produkują zbyt dużo płynu lub śluzu, który wydostaje się z nosa i spływa po tylnej ścianie gardła. Stan ten może być wynikiem przeziębienia, grypy, kontaktu z alergenami lub substancjami drażniącymi. Czasami mamy też do czynienia z katarem przewlekłym. Najczęściej jego przyczyną są zmiany w budowie anatomicznej nosa, na przykład krzywa przegroda nosowa.
Ostre zapalenie ucha środkowego – przełom w profilaktyce?
M-S-M
Kilka słów:
Prawie każde dziecko, przynajmniej raz w życiu przechodzi zapalenie ucha środkowego. Epizodyczne zachorowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia malucha. W postaci nawracającej, ostre zapalenie górnych dróg oddechowych – ucha, nosa czy gardła, staje się jednak poważnym problem nie tylko medycznym, ale również socjoekonomicznym.
Mniej soli na zdrowie - jak ograniczyć spożycie soli?
M-S-M
Kilka słów:
Sól - wszechobecna w naszym życiu. Często nie zastanawiamy się nad jej istnieniem, przyjmując, iż jej obecność w naszej diecie jest czymś zupełnie naturalnym. Okazuje się, że co drugi Polak soli jedzenie jeszcze przed spróbowaniem – odruchowo i bezrefleksyjnie.