Artykuły i poradniki Bezdech:
Jak wygląda przygotowanie do usunięcia migdałków? Poradnik dla pacjentów
WP
Kilka słów:
Migdałki odpowiadają za wsparcie naszego organizmu w walce z infekcjami i alergenami. Niestety, czasem zdarza się, że przestają one spełniać swoją funkcję, stając się źródłem problemów zdrowotnych. W takiej sytuacji konieczne staje się ich usunięcie. Jak przygotować się do takiej operacji i co warto o niej wiedzieć? Odpowiadamy na pytania, zadawane najczęściej przez pacjentów klinik laryngologicznych.
Głębsze zrozumienie laryngologii i jej znaczenia
link
Kilka słów:
Laryngologia, ta niesamowita dziedzina medycyny, poświęca swoje serce i umysł na diagnozowanie i leczenie schorzeń uszu, nosa, gardła, krtani oraz zatok.
Chirurgia plastyczna - może poprawić wygląd
link
Kilka słów:
Chirurgia plastyczna to termin używany do opisania chirurgicznej poprawy wyglądu osoby.
Dlaczego warto skorzystać z leczenia prywatnego?
link
Kilka słów:
Leczenie prywatne systematycznie staje się coraz bardziej popularne. Pobudek takiego stanu rzeczy należy dopatrywać się w rosnących kolejkach do lekarzy specjalistów, zmniejszeniu kwot przeznaczonych na leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, a również braku elastyczności państwowych placówek zdrowia. Jakie są podstawowe zalety i wady leczenia prywatnego? Jakich lekarzy jest najmniej w Polsce?
Maski do aparatu CPAP – zastosowanie, rodzaje, ceny
link
Kilka słów:
Maska na bezdech senny to element aparatu CPAP, za pośrednictwem którego choremu podawane jest powietrze. Aby leczenie to było w pełni skuteczne, należy wybrać odpowiedni rodzaj maski. Jakie typy mamy do dyspozycji jak prawidłowo ją dopasować? Ile kosztuje maska CPAP i czy możemy starać się o refundację?
Sezon na alergie
M-S-M
Kilka słów:
Alergia doczekała się miana choroby cywilizacyjnej. W ostatnich latach liczba osób cierpiących na powodowane nią dolegliwości znacznie wzrosła, co wiąże się z postępem technologicznym, za którym idzie zanieczyszczenie środowiska. O jej objawach, sposobach zapobiegania dokuczliwym dolegliwościom towarzyszącym alergiom, mówi mgr farm. Agnieszka Dębowska z Apteki Medicover we Wrocławiu.
(NIE)widoczne zmiany, groźna choroba – sprawdź czy chorujesz na akromegalię!
M-S-M
Kilka słów:
Powiększone dłonie, stopy czy zmienione rysy twarzy – to objawy, jakie mogą świadczyć o akromegalii. Mimo charakterystycznych symptomów, choroba wciąż pozostaje trudna do zdiagnozowania. Tymczasem im później rozpoznana, tym groźniejsze powikłania. Dlatego 17 maja 2017 roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Wiedzy o Akromegalii rusza kolejna odsłona akcji edukacyjnej budującej świadomość społeczną o tej rzadkiej chorobie.
Infolinia dla osób chorych na akromegalię
LA
Kilka słów:
Akromegalia to choroba, która prowadzi do powiększenia dłoni, stóp, twarzy, serca oraz wątroby. Mimo, że objawy są widoczne na pierwszy rzut oka, pacjenci czekają na właściwą diagnozę nawet 9 lat. Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne oraz Stowarzyszenie Osób Chorych na Akromegalię prowadzi działalność edukacyjną, która ma budować wiedzę na temat charakterystycznych objawów akromegalii. Już w środę, 8 czerwca zostanie uruchomiona specjalna infolinia.
Dzień Wiedzy o Akromegalii
LA
Kilka słów:
Maj to miesiąc budowania wiedzy na temat akromegalii. Zmiana rysów twarzy, powiększenie dłoni, stóp, języka to podstawowe objawy tej choroby. Choć widać ją na pierwszy rzut oka, wciąż głównym problemem pozostaje właściwa diagnoza, na którą pacjenci czekają nawet 9 lat. 6 maja 2016 r. uruchomiona zostanie infolinia dla osób, które chciałyby skonsultować się z lekarzem endokrynologiem i dowiedzieć się więcej na temat akromegalii.
Zwróć uwagę na zmiany w swoim wyglądzie!
M-S-M
Kilka słów:
III Ogólnopolski Dzień Wiedzy o akromegalii
Strona: 1 2