Artykuły i poradniki Bieganie:
Jak pokonać bądź zapobiec przeziębieniu?
WP
Kilka słów:
Przeziębienie może być spowodowane przez ponad 100 znanych wirusów. Zwykle rozprzestrzenia się w momencie, gdy osoba zarażona mówi, kaszle lub kicha – wtedy małe kropelki zawierające czynniki zakaźne wpadają w powietrze. Krople w powietrzu mogą być wdychane przez osoby znajdujące się w pobliżu, co może doprowadzić do zarażenia się. Przeziębienie rozprzestrzenia się również poprzez pośredni kontakt z dłońmi, tkankami lub innymi przedmiotami, na których znajdują się zarazki.
Skóra podczas biegania zimą
MSM
Kilka słów:
Podczas uprawiania sportów zimowych organizm człowieka narażony jest na długotrwałe działanie niskich temperatur. Bieganie, jazda na nartach, wycieczki górskie, ale również długie wycieczki rekreacyjne to sytuacje, w których musimy odpowiednio zabezpieczyć się przed zimnem. Najbardziej narażone na odmrożenie są dłonie i stopy oraz skóra odsłonięta twarzy. Do wrażliwych miejsc należą również podudzia, kolana, wewnętrzna powierzchnia ud.
„Ludzie z krwi i kości” fotoreportaż o niezwykłej chorobie Gauchera
M-S-M
Kilka słów:
Nie wiedzieli o istnieniu choroby Gauchera, aż do chwili gdy okazało się, że dotyczy właśnie ich. Stanęli wobec diagnozy rzadkiej choroby genetycznej, która jeszcze 30 lat temu odbierała sprawność i życie. Dziś dzięki postępowi medycyny, mogą o sobie powiedzieć, że są szczęściarzami – żyją śmielej, niż pozwalają stereotypy i zmieniają obraz chorób genetycznych. Ich historie poznać można dzięki wystawie fotograficznej „Ludzie z krwi i kości”.
Poznaj ludzi, którzy zmieniają obraz życia z rzadką chorobą - październik miesiącem budowania świadomości o chorobie Gauchera
M-S-M
Kilka słów:
Stanęli wobec diagnozy rzadkiej choroby genetycznej, która jeszcze 30 lat temu odbierała sprawność i życie. Dziś dzięki postępowi medycyny, mogą o sobie powiedzieć, że są szczęściarzami – żyją niemal normalnie, realizują pasje. Przewlekła choroba prócz ograniczeń, stawia przed nimi liczne wyzwania. Październik – miesiąc budowania świadomości o chorobie Gauchera, to szansa na poznanie ludzi, którzy łamią stereotyp życia z chorobą genetyczną.
Chudnij, ale nie słabnij!
M-S-M
Kilka słów:
Ile to już było diet i „cudownych” środków odchudzających? Tysiące? I tak naprawdę schudli tylko nieliczni. Pozostali albo doświadczyli „efektu jo-jo”, albo jedynie osłabili swój organizm. Ewentualnie nie doświadczyli niczego szczególnego. Jaki z tego wniosek?
Szczepienia. Mleko matki to najlepsza ochrona, ale nie zapominajmy o szczepieniach!
M-S-M
Kilka słów:
Pierwszy tydzień sierpnia to Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią, który od 25 lat wspierany jest między innymi przez Światową Organizację Zdrowia oraz UNCEF i obchodzony w 120 krajach.
Czy grozi nam plaga śmiercionośnych komarów?
M-S-M
Kilka słów:
Zdaniem entomologów z SGGW tegoroczna aura sprzyja komarom. Za kilka dni możemy mieć ich prawdziwy wysyp. Będą nas kłuć, powodując swędzenie i pieczenie. Jednak i tak my Europejczycy mamy dużo szczęścia. W wielu miejscach na świecie owady te przenoszą groźne choroby takie jak malaria, denga czy wirus zika. Gatunki komarów żyjących w Polsce, choć bez wątpienia uprzykrzają nam życie, nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Przynajmniej na razie.
Służba zdrowia wymaga pilnych zmian. Rozwiązaniem problemów może być zaadaptowanie holenderskiego systemu opieki zdrowotnej
M-S-M
Kilka słów:
Starzejące się społeczeństwo i ograniczone zasoby finansowe to największe wyzwania systemu opieki zdrowotnej. Chcąc im sprostać, służba zdrowia musi postawić na nowe technologie i koordynację procedur medycznych. To pozwoli obniżyć ich koszty i poprawić jakość usług dla pacjentów. Koordynowana opieka medyczna sprawdziła się w wielu krajach europejskich, między innymi w Holandii.
Naturalne prebiotyki
M-S-M
Kilka słów:
Prebiotyki - mali wojownicy zwalczający potencjalnie chorobotwórcze bakterie. Czym różnią się od probiotyków? Czy możemy się bez nich obyć? Jaki wpływ mają na nasz organizm i jak właściwie je przyjmować opowiada dietetyk Łukasz Sieńczewski - ekspert programu PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII.
Do 2035 r. liczba pacjentów z nadciśnieniem tętniczym zwiększy się o połowę
M-S-M
Kilka słów:
17 maja obchodzimy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. To dobry moment, by zainteresować się chorobą, która jest najsilniejszym pojedynczym czynnikiem ryzyka zgonu oraz wystąpienia wielu chorób.