Artykuły i poradniki Biznes:
Jak znaleźć najlepsze wirtualne biuro dla swojej firmy?
prasowa
Kilka słów:
Wybór odpowiedniego wirtualnego biura to decyzja, która może zaważyć na przyszłości każdej firmy, a jednak nie wszyscy przedsiębiorcy przykładają do tego aspektu należytą uwagę.
Organizacja eventów firmowych – jak się za to zabrać?
prasowa
Kilka słów:
Niezależnie od branży i rodzaju wykonywanej działalności, organizacja eventów firmowych stała się dziś standardem. Ich celem jest najczęściej integracja pracowników, promocja marki lub prezentacja produktów. Czy przygotowanie imprezy firmowej jest trudne? Sprawdźmy.
Jak rozwija się branża medyczna? Co to oznacza dla nas?
link
Kilka słów:
Ubiegły wiek upłynął pod znakiem intensywnego rozwoju branży medycznej. Postęp, jaki dokonał się w ciągu ostatnich 100 lat pozwolił na zidentyfikowanie przyczyn, a w późniejszym czasie dał możliwość skutecznego leczenia wielu chorób takich, jak żółta febra czy gruźlica.
Sam sobie bądź trenerem dzięki opasce fitness
whit
Kilka słów:
Na temat zdrowego odżywiania i uprawiania sportu zostało powiedziane już chyba wszystko. Każda osoba jest doskonale świadoma tego, że bez obu tych czynników nigdy nie będzie w stanie utrzymać się w dobrym zdrowiu. Tryb naszego obecnego życia skłania nas do wyboru jedzenia, które nie dostarcza nam żadnych wartości odżywczych oraz do spędzania większości czasu w pozycji siedzącej.
Aplikacje mobilne narzędziem codziennej pracy lekarzy
white
Kilka słów:
Jeszcze kilkanaście lat temu telefonu komórkowego używaliśmy głownie do wykonywania połączeń głosowych, ewentualnie wysyłania SMS-ów. Dziś smartfon jest w stanie z powodzeniem zastąpić komputer. Umożliwiają to aplikacje mobilne, po które sięgają nie tylko osoby prywatne, ale także specjaliści. Lekarze mają do dyspozycji szereg aplikacji mobilnych, które są w stanie znacznie ułatwić i przyspieszyć ich codzienną pracę zawodową oraz pomóc w rozwiązywaniu wielu problemów.
Resort zdrowia chce walczyć z nadmiernym spożyciem alkoholu i planuje ograniczyć reklamę piwa. Według ekspertów nie zmniejszy to konsumpcji alkoholu
Janik Krzysztof
Kilka słów:
Wśród propozycji Ministerstwa Zdrowia jest m.in. ograniczenie emisji reklam piwa i zaostrzenie zakazów dotyczących sprzedaży i spożycia napojów alkoholowych. Branża piwowarska ocenia, że to fasadowe rozwiązania, które nie przyczynią się do ograniczenia konsumpcji alkoholu wśród Polaków. Spowodują za to ograniczenie miejsc pracy i spadek wpływów do budżetu państwa.
Co czwarty Polak umiera na raka. Głębokie sieci neuronowe pozwalają na stawianie szybszych i trafniejszych diagnoz
M-S-M
Kilka słów:
Nowotwór jest drugą najczęstszą przyczyną umierania w Polsce. Co czwarty Polak umiera z jego powodu. W 2029 roku liczba nowych przypadków zachorowań na raka ma przekroczyć 213 tys. Na tle Europy liczba zachorowalności jest stosunkowo nieduża, jednak przeciętny Polak z nowotworem ma znacznie niższe szanse na przeżycie niż pacjenci w innych krajach. Lekarstwem na taki stan rzeczy ma być deep learning, czyli głębokie uczenie maszynowe, które pozwala błyskawicznie diagnozować ogniska nowotworów.
Na zaburzenia psychiczne cierpi prawie jedna czwarta społeczeństwa. Polacy wciąż unikają wizyt w gabinecie psychiatry
M-S-M
Kilka słów:
Pracownicy coraz częściej przynoszą zwolnienia od psychiatrów, a do depresji i spadków nastroju przyznaje się co czwarty Polak. Jedna czwarta społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Mimo to choroby psychiczne wciąż są w Polsce tematem tabu, pomijanym w dyskusji o służbie zdrowia. Większość Polaków unika wizyty w gabinecie psychiatry.
Pacjenci będą skutecznie chronieni przed fałszowanymi lekami. Ministerstwo Zdrowia chce edukować Polaków
M-S-M
Kilka słów:
Jeżeli uszczelnimy legalną sieć dystrybucji leków, pacjenci będą mieć dostęp do bezpiecznych leków – mówi wiceminister zdrowia Marcin Czech. Dodaje, że pacjenci muszą wykazać szczególną ostrożność związaną z nielegalnym obrotem lekami. Do tego potrzebne są działania edukacyjne. Co trzeci sfałszowany lek w ogóle nie zawiera substancji czynnej.
Proponowane przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności mogą doprowadzić do wzrostu cen suplementów diety. Za błędy w reklamie producentom ma grozić kara do 20 mln zł
M-S-M
Kilka słów:
Producenci suplementów diety sceptycznie odnoszą się do projektu zmian w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, nad którą pracuje resort zdrowia. Obawiają się kar finansowych za niewłaściwe reklamy, które mają sięgać nawet 20 mln zł. Producenci nie zgadzają się też na proponowane wytyczne dotyczące opakowań, które mogą utrudnić im konkurowanie na europejskim rynku.