Artykuły i poradniki Biznes:
WIHE Hospital 2017 – znane targi dla branży medycznej po raz pierwszy w nowej odsłonie
M-S-M
Kilka słów:
Wszystko wskazuje na to, że najbliższe Targi WIHE Hospital, będą wydarzeniem wyjątkowym. Organizatorzy postanowili bowiem wprowadzić kilka istotnych zmian, które w znaczący sposób wpłyną na formułę targów, zapewniając tym samym wzrost ich atrakcyjności pod względem biznesowym i merytorycznym.
Przewlekła białaczka szpikowa z możliwością odstawienia leczenia. UE zrobiła pierwszy krok
M-S-M
Kilka słów:
Przewlekła białaczka szpikowa (PBSz) od wielu lat jest jasnym punktem na mapie polskiej hematoonkologii. Jeszcze do niedawna choroba uznawana była za śmiertelną. Dziś, dzięki postępowi medycyny i dostępowi do najnowocześniejszych terapii lekowych, kwalifikuje się do chorób przewlekłych. Kolejnym krokiem w leczeniu chorych na przewlekłą białaczkę szpikową jest perspektywa odstawienia leczenia.
Wyślij ból brzucha na wakacje!
WP
Kilka słów:
Obecnie przyjmuje się, że nie ma osób całkowicie zdrowych, a każdy, kto posiada chociażby jedno przewlekłe schorzenie, wady zdiagnozowane czy jest w grupie ryzyka wystąpienia chorób - powinien stale monitorować swoje zdrowie. Wśród najbardziej uciążliwych dolegliwości zwykle wymienia się dolegliwości bólowe jamy brzusznej.
W Polsce powstała platforma wspierająca monitorowanie niepożądanych działań leków. Będzie analizowała przypadki zgłaszane w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie
M-S-M
Kilka słów:
W Polsce powstała właśnie międzynarodowa platforma, która będzie gromadzić i analizować dane dotyczące niepożądanych działań leków firmy Pfizer. Takie przypadki mogą zgłaszać zarówno pacjenci, jak i lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci. Platforma będzie obejmować zasięgiem całą Europę, Afrykę i Bliski Wschód. Jej utworzenie poprzedziła długa rekrutacja wysoko wyspecjalizowanych ekspertów.
Nie masz czasu na długie wakacje – wybierz się do spa.
M-S-M
Kilka słów:
Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dwutygodniowy wyjazd nad morze czy za granicę, i wcale nie chodzi tu o pieniądze, a o czas, który dla wielu osób jest bardzo cenny.
Codzienne spożywanie suszonej śliwki kalifornijskiej przyczynia się do prawidłowego funkcjonowanie układu trawiennego. Może tez pomóc utrzymać gęstość kości
M-S-M
Kilka słów:
Specjaliści do spraw żywienia podkreślają, że spożywanie dziennie 100 g suszonych śliwek to element zbilansowanej diety, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu jelit i może pomóc w utrzymaniu gęstości kości. Bakalie te są źródłem miedzi, która korzystnie oddziałuje na układ nerwowy i przyczynia się do prawidłowej pigmentacji skóry oraz włosów. Mają one również wysoką zawartość potasu, który wspomaga pracę mięśni i pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi.
Służba zdrowia wymaga pilnych zmian. Rozwiązaniem problemów może być zaadaptowanie holenderskiego systemu opieki zdrowotnej
M-S-M
Kilka słów:
Starzejące się społeczeństwo i ograniczone zasoby finansowe to największe wyzwania systemu opieki zdrowotnej. Chcąc im sprostać, służba zdrowia musi postawić na nowe technologie i koordynację procedur medycznych. To pozwoli obniżyć ich koszty i poprawić jakość usług dla pacjentów. Koordynowana opieka medyczna sprawdziła się w wielu krajach europejskich, między innymi w Holandii.
Liczba nieszczepionych dzieci w Polsce rośnie. Lekarze apelują do rodziców, by nie wierzyli w nieprawdziwe teorie o szkodliwości szczepionek
M-S-M
Kilka słów:
Coraz silniejsze ruchy antyszczepionkowe przekonują, żeby nie szczepić dzieci z uwagi na zdarzające się niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). Lekarze są jednak zdania, że dużo bardziej niebezpieczne są choroby i powikłania po nich niż NOP. Zapewniają, że szczepionki są sprawdzone, bezpieczne i skutecznie chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Mimo to liczba nieszczepionych dzieci rośnie.
Mężczyźni unikają lekarzy. Blisko 30 proc. z nich robi badania raz w roku lub rzadziej
M-S-M
Kilka słów:
Co roku 64 proc. Polaków zgłasza się na badania profilaktyczne. Większość stanowią jednak kobiety. Mężczyźni u lekarza pojawiają się rzadko, średnio 30 proc. z nich raz w roku lub rzadziej. Badania wykonują dopiero wtedy, gdy czują się źle. Strach przed badaniami profilaktycznymi głównie spowodowany jest obawą przed wykryciem poważnej choroby. Tymczasem najskuteczniejszą metodą walki z poważnymi chorobami jest właśnie profilaktyka.
Nie wszyscy Polacy pasjonują się gotowaniem
M-S-M
Kilka słów:
Odsetek Polaków lubiących gotować jest zbliżony do łącznego odsetka Polaków, którzy bądź otwarcie nie lubią gotować, bądź po prostu nie umieją.