Artykuły i poradniki Chłoniak:
Co warto wiedzieć o tomografii głowy?
link
Kilka słów:
Tomografię komputerową głowy najczęściej zleca się w przypadku podejrzenia chorób neurologicznych.
Reumatoidalne zapalenie stawów
info
Kilka słów:
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest przewlekłą chorobą zapalną, która może wpływać nie tylko na stawy. U niektórych osób stan może uszkodzić wiele różnych układów ciała, w tym skórę, oczy, płuca, serce i naczynia krwionośne.
Borelioza – inwazyjna choroba XXI wieku
pras
Kilka słów:
Na początku przypomina zwykłą grypę lub przeziębienie, gdy objawy nie znikają, pojawiają się wątpliwości oraz diagnostyka. Borelioza, choroba odkryta przypadkiem w XX wieku w prowincjonalnym miasteczku Lyme w USA
Na czym polega immunoterapia nowotworów?
WP
Kilka słów:
Wszystkie organizmy mają naturalne mechanizmy obronne, chroniące nie tylko przed infekcjami, ale także innymi, patologicznymi zmianami. Immunoterapia jest metodą aktywacji układu odpornościowego, posiadającego naturalne systemy obrony przed nowotworami.
„Ludzie z krwi i kości” fotoreportaż o niezwykłej chorobie Gauchera
M-S-M
Kilka słów:
Nie wiedzieli o istnieniu choroby Gauchera, aż do chwili gdy okazało się, że dotyczy właśnie ich. Stanęli wobec diagnozy rzadkiej choroby genetycznej, która jeszcze 30 lat temu odbierała sprawność i życie. Dziś dzięki postępowi medycyny, mogą o sobie powiedzieć, że są szczęściarzami – żyją śmielej, niż pozwalają stereotypy i zmieniają obraz chorób genetycznych. Ich historie poznać można dzięki wystawie fotograficznej „Ludzie z krwi i kości”.
Poznaj ludzi, którzy zmieniają obraz życia z rzadką chorobą - październik miesiącem budowania świadomości o chorobie Gauchera
M-S-M
Kilka słów:
Stanęli wobec diagnozy rzadkiej choroby genetycznej, która jeszcze 30 lat temu odbierała sprawność i życie. Dziś dzięki postępowi medycyny, mogą o sobie powiedzieć, że są szczęściarzami – żyją niemal normalnie, realizują pasje. Przewlekła choroba prócz ograniczeń, stawia przed nimi liczne wyzwania. Październik – miesiąc budowania świadomości o chorobie Gauchera, to szansa na poznanie ludzi, którzy łamią stereotyp życia z chorobą genetyczną.
Co wyczytasz z krwi i kości?
M-S-M
Kilka słów:
Mówi się, że we krwi nosimy przyzwyczajenia, a w kościach przeczucia. W rzeczywistości lekarze wyczytać z nich mogą znacznie więcej - przyczynę gorszego samopoczucia, miejsce ostatnio spędzonych wakacji, a nawet rzadką chorobę genetyczną. Potrzebna jest do tego jednak wnikliwość i ciekawość na miarę doktora House’a.
Dzień Chorób Rzadkich 2017 – NIESIEMY NADZIEJĘ
LAW
Kilka słów:
28 lutego po raz siódmy w Polsce odbędzie się Dzień Chorób Rzadkich. Do tej pory rozpoznano ponad 7 tysięcy chorób rzadkich, które dotykają 2 miliony Polaków. Choć pacjenci od blisko dekady zabiegają o dostęp do właściwej opieki medycznej, ich sytuacja wciąż jest jedną z najtrudniejszych w Europie.
Chłoniak to nie musi być wyrok
M-S-M
Kilka słów:
Co roku wykrywa się kilka tysięcy nowych zachorowań na nowotwory krwi i układu chłonnego, w tym białaczki i chłoniaki. Jednak wskaźniki 5-letnich przeżyć rosną! O tym dlaczego tak się dzieje opowiada prof. dr n. med. Jadwiga Dwilewicz-Trojaczek.
Nowy doroczny raport o nowotworach złośliwych
M-S-M
Kilka słów:
Choć rośnie wskaźnik przeżyć 5-letnich osób chorych na nowotwory, umiera na nie coraz więcej kobiet w średnim wieku – mówili specjaliści podczas konferencji prasowej w Centrum Onkologii, prezentującej raport "Nowotwory złośliwe w Polsce w 2010 roku".
Strona: 1 2