Artykuły i poradniki Ciąża:
GOSPODARKA NIE MOŻE SIĘ ROZWIJAĆ BEZ ZDROWYCH OBYWATELI
M-S-M
Kilka słów:
Ochrona zdrowia to część gospodarki narodowej – to oczywistość, której jednak politycy nadal nie chcą zrozumieć i zaakceptować. A przecież im większe poczyni się inwestycje w zdrowie obywateli, tym mniejsze będą potem straty dla gospodarki z powodu przedłużającej się choroby lub całkowitego wyłączenia danej osoby z pracy.
Pięć kroków do zdrowego kręgosłupa
Baran Paulina
Kilka słów:
Ból kręgosłupa jest najczęściej wynikiem złych nawyków i nieprawidłowej postawy. Powodować go mogą również wady wrodzone, urazy czy stany zapalne. Niemal każdy z nas w swoim życiu doświadczył lub doświadczy mniejszych lub większych problemów z kręgosłupem, jeżeli o niego nie dba. Dlatego warto poznać pięć kroków, które pozwolą nam zatroszczyć się o jego zdrowie.
TIMOTEI DROGOCENNE OLEJKI DLA PIĘKNA TWOICH WŁOSÓW
M-S-M
Kilka słów:
Jedwabiste, miękkie, dobrze nawilżone i zdrowo wyglądające włosy dodają nie tylko uroku, ale też pewności siebie! Dzięki kosmetykom z nowej linii Timotei Drogocenne Olejki możesz wyglądać i czuć się wspaniale dosłownie w kilka chwil. W skład kolekcji wchodzą szampon, odżywka i lekka mgiełka upiększająca. Ich formuły wzbogacone są aż w 3 olejki roślinne i delikatny zmysłowy zapach jaśminu otulający włosy.
Jak ratować zmęczone nogi?
M-S-M
Kilka słów:
Bóle, obrzęki, uczucie ciężkości nóg, „pajączki” i żylaki są objawami związanymi ze słabym powrotem krwi od stóp do serca. Objawy te dotyczą około 60 proc. populacji kobiet i 50 proc. mężczyzn, a częstość ich występowania wzrasta z wiekiem. W związku ze starzeniem się społeczeństwa, liczba osób uskarżających się z ich powodu oraz koszty ich ograniczania są coraz wyższe.
Pięć składników dla zdrowia, od pierwszych dni życia
M-S-M
Kilka słów:
Podczas tegorocznej Konferencji „Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości”, prof. Tomasz Paszkowski mówił o roli położnika, która nie ogranicza się wyłącznie do przyjęcia na świat zdrowego noworodka. Do jego zadań należą również działania z dziedziny profilaktyki schorzeń psychofizycznych u dziecka w późniejszym wieku, realizowane poprzez edukację w zakresie suplementacji i mające na celu zapobieganie niedoborom składników odżywczych kluczowych dla rozwoju maluchów.
Udar mózgu - konsekwencja zakrzepicy
A
Kilka słów:
Jeśli z jakiegoś powodu dochodzi do zastoju krwi w żyłach, może powstać w nich skrzeplina. Jej oderwany fragment przemieszcza się po całym organizmie, zamykając dopływ krwi do ważnych dla życia narządów. Jeśli dotrze do mózgu i niczym szczelny korek zaczopuje tętnicę mózgową, może spowodować udar mózgu i śmierć. Czy przed groźną zakrzepicą można się uchronić?
Polscy specjaliści opracowali nowy poradnik żywienia niemowląt
M-S-M
Kilka słów:
Kiedy i jak wprowadzać różne pokarmy do diety niemowlęcia? Jak uniknąć najczęstszych błędów żywieniowych? Czy są pokarmy lepsze i gorsze? Na te i inne pytania odpowiada opracowany przez polskich pediatrów i dietetyków nowy „Poradnik żywienia niemowląt”.
Streszczenia wystąpień ekspertów - III Międzynarodowa Konferencja Medyczna
M-S-M
Kilka słów:
Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości, z dnia 10.10.2014 Hotel Marriott, Warszawa.
Bakteria Helicobacter pylori a anemia
M-S-M
Kilka słów:
Odkrycie zasiedlającej żołądek bakterii Helicobacter pylori (H. pylori) zmieniło oblicze współczesnej gastroenterologii. Dzięki niemu poznaliśmy przyczynę wielu schorzeń, w tym choroby wrzodowej, zapalenia błony śluzowej żołądka i raka żołądka. Co ciekawe, najnowsze badania wykazały związek między zakażeniem H. pylori i niektórych chorób zlokalizowanych poza żołądkiem.