Artykuły i poradniki Ciśnienie:
Udar mózgu – dlaczego odpowiednie żywienie jest takie ważne?
M-S-M
Kilka słów:
Wywiad z dietetykiem, dr n. zdr. Magdaleną Milewską
Codzienne spożywanie suszonej śliwki kalifornijskiej przyczynia się do prawidłowego funkcjonowanie układu trawiennego. Może tez pomóc utrzymać gęstość kości
M-S-M
Kilka słów:
Specjaliści do spraw żywienia podkreślają, że spożywanie dziennie 100 g suszonych śliwek to element zbilansowanej diety, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu jelit i może pomóc w utrzymaniu gęstości kości. Bakalie te są źródłem miedzi, która korzystnie oddziałuje na układ nerwowy i przyczynia się do prawidłowej pigmentacji skóry oraz włosów. Mają one również wysoką zawartość potasu, który wspomaga pracę mięśni i pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi.
Mężczyźni unikają lekarzy. Blisko 30 proc. z nich robi badania raz w roku lub rzadziej
M-S-M
Kilka słów:
Co roku 64 proc. Polaków zgłasza się na badania profilaktyczne. Większość stanowią jednak kobiety. Mężczyźni u lekarza pojawiają się rzadko, średnio 30 proc. z nich raz w roku lub rzadziej. Badania wykonują dopiero wtedy, gdy czują się źle. Strach przed badaniami profilaktycznymi głównie spowodowany jest obawą przed wykryciem poważnej choroby. Tymczasem najskuteczniejszą metodą walki z poważnymi chorobami jest właśnie profilaktyka.
I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki: „Pytania i Odpowiedzi”
M-S-M
Kilka słów:
Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na raka nerki? Ile osób dowiaduje się o diagnozie każdego dnia? Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Poznaj najważniejsze fakty o raku nerki i upewnij się, że choroba nie dotyczy Ciebie. „Pytania i Odpowiedzi” – pod takim hasłem 22 czerwca 2017 r. odbędzie się I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki.
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA NAJLEPSZYM LEKIEM Do dzieła Seniorzy! – część I
M-S-M
Kilka słów:
„Nie ma różnicy między osiemdziesięciolatkami, a dwudziestolatkami, którzy zaczynają treningi pod okiem profesjonalisty. Obie grupy jednakowo muszą przyzwyczaić ciało do nowych wyzwań. Sport jest dziedziną, której dobroczynne skutki łączą wszystkie pokolenia” – przekonuje Małgorzata Perl, wiceprezes Fundacji Zaskoczeni Wiekiem i dyplomowana trenerka.
Popuszczasz mocz ze śmiechu? To może być wysiłkowe NTM
WP
Kilka słów:
Ta dolegliwość zaczyna się niepozornie – od kilku kropel uronionych w czasie głośnego śmiechu czy intensywnego wysiłku. Jednak jeśli w porę nie zareagujemy, z czasem nietrzymanie moczu może przybierać coraz bardziej zaawansowaną formę, powodując uczucie narastającego dyskomfortu. W znacznej większości ten problem dotyczy kobiet, ze względu na ich anatomię. Jak radzić sobie w takiej sytuacji?
Do 2035 r. liczba pacjentów z nadciśnieniem tętniczym zwiększy się o połowę
M-S-M
Kilka słów:
17 maja obchodzimy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. To dobry moment, by zainteresować się chorobą, która jest najsilniejszym pojedynczym czynnikiem ryzyka zgonu oraz wystąpienia wielu chorób.
(NIE)widoczne zmiany, groźna choroba – sprawdź czy chorujesz na akromegalię!
M-S-M
Kilka słów:
Powiększone dłonie, stopy czy zmienione rysy twarzy – to objawy, jakie mogą świadczyć o akromegalii. Mimo charakterystycznych symptomów, choroba wciąż pozostaje trudna do zdiagnozowania. Tymczasem im później rozpoznana, tym groźniejsze powikłania. Dlatego 17 maja 2017 roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Wiedzy o Akromegalii rusza kolejna odsłona akcji edukacyjnej budującej świadomość społeczną o tej rzadkiej chorobie.
Proste badanie nerek ratuje życie i zdrowie Rozpoczyna się akcja NEFROTEST w Śremie
LAW
Kilka słów:
W niedzielę, 12 marca 2017 roku, odbędzie się finał kampanii społecznej dla zdrowia nerek, pod znamiennym tytułem „Nerki nie bolą, boli niewiedza”, czyli akcja NEFROTEST. Mieszkańcy Śremu, powiatu śremskiego a także Środy Wielkopolskiej i Mosiny mogą sprawdzić, czy ich nerki są zdrowe. Badanie jest nie tylko proste, ale i bezpłatne.
Doceń witaminę D!
WP
Kilka słów:
Obecnie, gdy ludzie mają większą świadomość tego, jak ważny wpływ na organizm mają witaminy i mikroelementy, to z większą powagą podchodzi się do tego tematu. Bardzo dobrze, że tak jest, ponieważ niedobory różnych związków mogą mieć poważne konsekwencje.