Artykuły i poradniki Fizjoterapeuci:
Czym zajmuje się Szymon Paszek fizjoterapeuta z Konina?
link
Kilka słów:
Fizjoterapeuta odgrywa kluczową rolę w leczeniu schorzeń związanych z narządem ruchu, a jego działania mają zastosowanie niemal we wszystkich dziedzinach medycyny. W mojej analizie skupię się na fizjoterapii układu ruchu, obejmując leczenie dysfunkcji układów nerwowego, mięśniowego, powięziowego oraz szkieletowego.
Rola Fizjoterapeuty w Procesie Rehabilitacji
link
Kilka słów:
Fizjoterapia jest jednym z kluczowych elementów rehabilitacji, który odgrywa istotną rolę w przywracaniu sprawności fizycznej pacjentów po urazach, operacjach czy chorobach przewlekłych. W Dąbrowie Górniczej, jak i w innych miastach, fizjoterapeuci są specjalistami, którzy pomagają osobom w poprawie jakości życia poprzez indywidualnie dopasowane terapie. W poniższym artykule omówimy, kim jest fizjoterapeuta, jakie metody stosuje oraz jak można skorzystać z jego usług.
Czym wyróżnia się masaż leczniczy i masaż kręgosłupa w miejsowości Konin?
link
Kilka słów:
Masaż Konin oferowany przez doświadczonego masażystę, przedstawia szeroki zakres metod leczniczych. Terapeuta, specjalizujący się również w fizjoterapii, zaproponuje masaż klasyczny, idealny do likwidowania bólowych problemów i promowania głębokiego relaksu.
Krakowskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Osteohelp.pl już otwarte!
link
Kilka słów:
Krakowskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Osteohelp.pl już otwarte! Dzięki indywidualnemu podejściu nasi lekarze są wstanie pomóc Ci w chorobach m.in ortopedycznych, kardiologicznych, psychosomatycznych oraz neurologicznych.
Nowa strona internetowa kampanii „Otwórz dłoń po udarze” - wszystko o spastyczności poudarowej
M-S-M
Kilka słów:
W ramach kampanii „Otwórz dłoń po udarze” powstała nowa strona internetowa – www.otworzdlonpoudarze.pl. Za pomocą trzech kroków – wiedza, leczenie, fizjoterapia, przedstawia ona możliwości radzenia sobie z jedną z częstszych konsekwencji udaru mózgu - spastycznością kończyny górnej.
Udar mózgu - jak pomóc bliskiemu z niesprawną dłonią
LAW
Kilka słów:
Częściowa bądź całkowita utrata sprawności ręki może być dla pacjentów po udarze i ich rodzin przyczyną ogromnego stresu. Odzyskanie sprawności dłoni jest trudne, ale nie niemożliwe, a niezwykle ważne w tym procesie jest wsparcie bliskich. Ci jednak często nie wiedzą, jak mogą pomóc.
Spastyczność poudarowa: liczy się czas - Kampania „Otwórz dłoń po udarze”.
LAW
Kilka słów:
4,5 tys. osób rocznie w Polsce traci sprawność wskutek spastyczności poudarowej. W konsekwencji codzienne czynności stają się wyzwaniem, a chorzy często wymagają stałej opieki. Spastyczność może pojawić się nawet po 3 miesiącach od udaru, dlatego tak ważne jest, aby mieć wiedzę na temat jej podstawowych objawów. Celem kampanii „Otwórz dłoń po udarze” jest zwrócenie uwagi, że im szybciej zostaną zauważone objawy spastyczności, tym większe są szanse na jej skuteczne leczenie.
W drodze do sprawności po udarze mózgu – Skorzystaj z leczenia spastyczności poudarowej
M-S-M
Kilka słów:
W codziennym życiu nasze ręce wykonują setki drobnych czynności. Nie jesteśmy ich świadomi, robimy je odruchowo, mamy je wyuczone i idealnie skoordynowane. Jakiekolwiek ograniczenie ruchomości czy funkcjonalności rąk zmusza nas do ponownego uczenia się tak prostych czynności jak trzymanie kubka z napojem, ułożenie dłoni do podpisu, chwytanie niewielkich przedmiotów czy włączanie i odbieranie telefonu.
Dołącz do programu Voltaren MAX.
M-S-M
Kilka słów:
Rozruszaj Stawy™” w Stalowej Woli! Przyjdź na spotkanie z fizjoterapeutą!
Pięć kroków do zdrowego kręgosłupa
Baran Paulina
Kilka słów:
Ból kręgosłupa jest najczęściej wynikiem złych nawyków i nieprawidłowej postawy. Powodować go mogą również wady wrodzone, urazy czy stany zapalne. Niemal każdy z nas w swoim życiu doświadczył lub doświadczy mniejszych lub większych problemów z kręgosłupem, jeżeli o niego nie dba. Dlatego warto poznać pięć kroków, które pozwolą nam zatroszczyć się o jego zdrowie.
Strona: 1 2