Artykuły i poradniki Fundacje:
Fundacja dla chorych dzieci - czyli jak pomóc w najlepszy sposób
link
Kilka słów:
Możliwość wykorzystania ofiarowania 1,5% podatku jest jedną z możliwości, na którą warto jest zwrócić uwagę w okresie rozliczeniowym. Jest to nic nie kosztujące działanie, które sprawia, że osoby należące do fundacji mogą pozyskać dodatkowe środki na swoje leczenie.
Maski do aparatu CPAP – zastosowanie, rodzaje, ceny
link
Kilka słów:
Maska na bezdech senny to element aparatu CPAP, za pośrednictwem którego choremu podawane jest powietrze. Aby leczenie to było w pełni skuteczne, należy wybrać odpowiedni rodzaj maski. Jakie typy mamy do dyspozycji jak prawidłowo ją dopasować? Ile kosztuje maska CPAP i czy możemy starać się o refundację?
Łózko rehabilitacyjne - polecane modele i dofinansowanie
PR
Kilka słów:
Łóżko rehabilitacyjne powinno gwarantować swojemu użytkownikowi maksimum komfortu, a także bezpieczeństwo. Poznaj polecane modele mebli i dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie pozwalające na obniżenie kosztu zakupu.
PACJENCI Z RAKIEM NERKI CZEKAJĄ NA NOWE LEKI
PR
Kilka słów:
W Polsce rak nerki rozpoznawany jest u ok. 4,5 tys. osób rocznie. To obecnie siódmy najczęściej występujący nowotwór wśród mężczyzn. Mimo że choroba wciąż jest groźna, istnieją już leki, które są w stanie zahamować jej postęp. O to, by były dostępne także w Polsce, zabiegają organizacje pacjentów, lekarze i chorzy.
9-letni Karol pilnie potrzebuje przeszczepienia szpiku, a na całym świecie nie ma dla niego Dawcy.
PR
Kilka słów:
Zarejestruj się - może to właśnie Ty podarujesz mu szansę na nowe życie!
Zespół Parlamentarny ds. Łuszczycy już w środę 11 października
M-S-M
Kilka słów:
Planowane posiedzenie Zespołu będzie pierwszym w obecnej kadencji Sejmu, stąd jego większe znaczenie zarówno dla środowiska pacjentów jak i ekspertów.
Wspólnie odnaleźć nadzieję… klienci KiK i fundacja „Mimo Wszystko” razem dla potrzebujących
M-S-M
Kilka słów:
Grosz do grosza, a będzie… ponad sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Taką kwotę wspólnymi siłami od lipca 2016 roku zgromadzili klienci KiK z całej Polski wrzucając pieniądze do skarbonek Help and Hope znajdujących się w sklepach marki. Część z tej sumy już trafiła na szczytny cel – do fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i realizowany przez nią projekt „Akademia Odnalezionych Nadziei”.
Dzięki postępowi w medycynie szpiczak może być chorobą przewlekłą a nie wyrokiem. Nowe terapie są jednak jeszcze poza zasięgiem polskich pacjentów
M-S-M
Kilka słów:
W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła rewolucja w leczeniu szpiczaka plazmocytowego – groźnego, rzadkiego nowotworu krwi. Zarejestrowano sześć nowoczesnych terapii ratujących życie chorych z nawracającym szpiczakiem. Nowe leki są mniej toksyczne, bardziej skuteczne, dwa z nich mają doustną formę podania, dzięki czemu chorzy mogą przyjmować je samodzielnie w domu i prowadzić względnie normalne życie. Niestety, żaden z nich nie jest jeszcze dostępny dla polskich pacjentów.
„Marzyciele i rzemieślnicy”: Stowarzyszenie Rodzin z Chorobą Fabry’ego obchodzi 15-lecie działalności
M-S-M
Kilka słów:
Setki spotkań, rozmów i negocjacji z przedstawicielami polskiego systemu opieki zdrowotnej. Lata spędzone na wypełnianiu wniosków, wysyłaniu pism i apelacji – tak podsumować można 15 lat starań o refundację leczenia. Nastroju do świętowania jednak nie ma, bo terapia, o którą tak nieugięcie walczą, nadal jest niedostępna i chociaż choroba należy do rzadkich, nowo zdiagnozowanych, głównie dzieci, z roku na rok przybywa.
Tylko mleko matki zapewnia optymalne odżywienie niemowlęcia. Zaledwie połowa Polek karmi wyłącznie piersią do 6. miesiąca życia dziecka
M-S-M
Kilka słów:
Odpowiednie odżywianie w ciągu trzech pierwszych lat życia kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe na przyszłość, zapewnia prawidłowy rozwój dziecka i zapobiega wielu chorobom dietozależnym. Jedynym pokarmem, jaki zapewnia optymalne odżywienie malucha, jest mleko matki, które powinno stanowić jedyny sposób żywienia dziecka przez pierwszych sześć miesięcy życia. Z badań Instytutu Matki i Dziecka wynika natomiast, że tylko połowa polskich matek stosuje się do tego zalecenia.