Artykuły i poradniki Kampania Społeczna:
Niedosłuch – problem już 6 milionów Polaków
Michalska Małgorzata
Kilka słów:
Szacuje się, że niedosłuch dotyka już 16% mieszkańców Polski. W kolejnych latach problem ten będzie narastał. Jednak na noszenie aparatu słuchowego decyduje się jedynie co trzecia osoba cierpiąca na to zaburzenie. Nieleczony niedosłuch, prowadzi do wykluczenia z życia społecznego – ostrzegają specjaliści.
„JESTEŚMY PIĘKNE!”
LA
Kilka słów:
Świat wciąż się zmienia, zmieniają się trendy, mody i kryteria piękna. Kobiety od zawsze starały się za nimi podążać. Jednak pogoń za ideałem okazała się pełna frustracji, a obietnice związane z dążeniem do doskonałości pozostały niespełnione.
You can only win
LA
Kilka słów:
Rocznie u 350 000 osób w Europie dochodzi do zatrzymania akcji serca. 315 000 z nich umiera z powodu nie podjęcia natychmiastowych działań resuscytacyjnych. Szacuje się, że w Polsce z przyczyn związanych z nieprawidłowym działaniem serca umiera ponad 160 tys. osób rocznie. Większość to ofiary Nagłego Zatrzymania Krążenia, często mylonego z zawałem.
Akromegalia - współczesna choroba antycznych gigantów
PR
Kilka słów:
Wysocy ludzie o silnych rysach twarzy budzili podziw już w czasach antycznych. Starożytni Giganci, Goliat, czy faraon Amnehotep IV przechodzili do mitów i legend jako bohaterowie. Dawniej nikt nie podejrzewał, że to co u nich podziwiano, było w rzeczywistości oznaką choroby.
Natalia Siwiec ambasadorką akcji „Dobro wraca” Fundacji Spartanie Dzieciom
M-S-M
Kilka słów:
Fundacja Spartanie Dzieciom ogłasza nową akcję charytatywną pod hasłem “Dobro wraca”, której pierwszą ambasadorką została Natalia Siwiec. Akcję rozpoczyna sprzedaż kalendarzy z modelką. Cały dochód z dystrybucji zostanie przeznaczony na zakup i montaż specjalnej huśtawki dla wózków inwalidzkich na jednym z placów zabaw w Warszawie. Koszt huśtawki to 18 tys. złotych.
Fonoholizm - czy potrafisz żyć bez telefonu komórkowego
M-S-M
Kilka słów:
15 lipca obchodzimy ogólnopolski dzień bez telefonu. Obecnie nie potrafimy funkcjonować bez tego urządzenia. Jednak nadużywanie popularnych „komórek” niesie za sobą poważne konsekwencje. Eksperci podpowiadają, jak uniknąć fonoholizmu.
Wystawa „Rzadkie Choroby są Częste” w BUW
PR
Kilka słów:
Wystawa „Rzadkie Choroby są Częste” pojawiła się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ten wędrujący punkt wiedzy pomoże zajrzeć w tajemniczy świat genetyki. Świat, w którym najmniejsza zmiana w sekwencji DNA może zdecydować o zdrowiu człowieka. Wystawę odwiedzać można do 11 lipca w BUW przy ul. Dobrej 56/66, parter hol główny, w godzinach otwarcia Biblioteki. Wstęp wolny.
Choroba Fabry’ego - w Polsce wciąż bez leczenia
M-S-M
Kilka słów:
Stowarzyszenie Rodzin z Chorobą Fabry’ego apeluje do Ministerstwa Zdrowia o poprawę dramatycznej sytuacji chorych. Polska pozostaje jedynym krajem Unii Europejskiej, który nie uznaje ratującej życie terapii, stosowanej na całym świecie.
Ruszyła kampania społeczna o życiu z chorobą rzadką
M-S-M
Kilka słów:
W Polsce z chorobą Fabry’ego żyje około 50 osób. To choroba, której nie widać, dlatego tak trudno jest o niej mówić. Klimat obawy, dyskomfortu i izolacji tworzy ciszę, która uniemożliwia zrozumienie osób żyjących z tak rzadkimi chorobami. Kampania „Kim jest Fabry?” ma to zmienić.
Strona: 1 2