Artykuły i poradniki Kardiologia:
Centrum Medyczne Eskulap – usługi medyczne na najwyższym poziomie
link
Kilka słów:
Bez wątpienia w Centrum Medycznym Eskulap stawia się na potrzeby i oczekiwania pacjentów, czego efektem jest stałe rozszerzanie dostępnych usług i specjalizacji.
Światowy Dzień Serca - wywiad z prof. dr hab. Markiem Naruszewiczem
M-S-M
Kilka słów:
Prof. dr hab. Marek Naruszewicz: „W Polsce umiera 1 na 3 z chorych na serce kobiet”
Światowy Dzień Serca - 24 września 2017 r.
M-S-M
Kilka słów:
Weź to sobie do serca! Profilaktyka i skutki chorób sercowo - naczyniowych.
Od kiedy badanie serca przestało być uciążliwe? Od teraz.
M-S-M
Kilka słów:
Dzięki systemom telemetryczym, jakie wykorzystywane są w dynamicznie rozwijającej się telekardiologii, proces stawiania diagnozy pacjentom kardiologicznym stał się szybszy i bardziej trafny. Wyniki badania TELEMARC® potwierdzają, że wykorzystanie systemów telemetrycznych pozwala na trzykrotnie szybsze postawienie diagnozy przy dwukrotnie większej szansie wykrycia zaburzeń serca.
Zdrowe serce dzięki krylowi antarktycznemu
WP
Kilka słów:
Na zdrowe serce składa się wiele czynników. Najważniejsze to sposób odżywiania i aktywność fizyczna. Jeśli zadbamy o te dwa czynniki, możemy cieszyć się zdrowym i mocnym sercem przez długie lata. Doskonałym sposobem jest dostarczenie sercu wyjątkowych kwasów Omega 3, które pozyskane są z naturalnego źródła, jakim jest pochodzący z czystych wód Antarktyki skorupiak – kryl antarktyczny. Czym są kwasy tłuszczowe Omega 3 i jaki udział w ich dostarczaniu ma kryl?
NAJNOWOCZEŚNIEJSZA SALA HYBRYDOWA W SZPITALU W PROKOCIMIU
M-S-M
Kilka słów:
19 grudnia 2013 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie została oddana do użytku pierwsza w Europie, najnowocześniejsza pediatryczna sala hybrydowa. Dzięki niej będzie można przeprowadzać najbardziej skomplikowane operacje ratujące życie najmłodszych pacjentów ze złożonymi wadami serca. Zakup sprzętu sfinansowała Fundacja Radia ZET, która na ten cel przekazała 5 mln zł.
„Polskie Sztuczne Serce” – sojusz medycyny, nauki i techniki
M-S-M
Kilka słów:
Program „Polskie Sztuczne Serce” zakończył się sukcesem – opracowane w kraju urządzenia ratują życie pacjentom i są gotowe do seryjnej produkcji. Sztuczne serca mogłyby się także stać towarem eksportowym – mówili uczestnicy piątkowej konferencji w Warszawie.
Prof. Buszman: leczymy zawały taniej niż w innych krajach UE
M-S-M
Kilka słów:
Kardiologia inwazyjna nazywana jest w naszej służbie zdrowia „żyłą złota”, tymczasem leczenie interwencyjne ostrych zespołów wieńcowych jest w Polsce najtańsze ze wszystkich krajów UE – powiedział PAP prof. Paweł Buszman z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.
Podróż po jeden uśmiech - Turystyka dentystyczna kwitnie w Polsce
PR
Kilka słów:
Liczba osób poszukujących usług medycznych poza granicami swojego kraju ma w tym roku przekroczyć 780 milionów a wartość rynku turystyki medycznej szacuje się na 100 miliardów dolarów. Znaczna jego część przypada na usługi dentystyczne, których ważnym ośrodkiem w Europie staje się Polska. – Dawniej pacjenci z zagranicy kierowali się wyłącznie cenami, obecnie głównym czynnikiem zachęcającym ich do odwiedzenia Polski jest jakość leczenia – mówi dr Roman Borczyk, właściciel katowickiej Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej.
Nie zawal! Wybierz życie! Inauguracja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej
PR
Kilka słów:
Jej celem jest edukacja zarówno pacjentów po przebytym zawale, jak i środowiska medycznego, w zakresie konieczności podejmowania działań zmierzających do redukcji śmiertelności w fazie poszpitalnej Ostrych Zespołów Wieńcowych. Opiekę merytoryczną nad akcją objęło Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.
Strona: 1 2