Artykuły i poradniki Leczenia Niepłodności:
Kiedy USG ginekologiczne (transvaginalne/ przezpochwowe) jest wykorzystywane podczas leczenia niepłodności?
link
Kilka słów:
Niepłodność jest poważnym problemem medycznym i społecznym. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje ją jako niemożność uzyskania ciąży przez okres 12 miesięcy podczas regularnego współżycia od 2 do 4 razy w tygodniu bez stosowania metod antykoncepcyjnych.
Pamiętaj o USG tarczycy!
M-S-M
Kilka słów:
Badasz piersi? Sprawdź tarczycę! Z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Tarczycy (25 maja 2017 r.) Polskie Amazonki Ruch Społeczny zachęcają do wykonywania profilaktycznych badań USG tarczycy oraz samobadania gruczołu tarczowego.
Medycyna wspomaganego rozrodu w Polsce – raport za rok 2012
LA
Kilka słów:
Już po raz szósty Sekcja Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego opublikowała aktualne, wyczekiwane przez środowisko medycyny wspomaganego rozrodu i pacjentów zestawienie wyników w leczeniu niepłodności – Raport EIM (Europejski Monitoring wyników IVF – European IVF Monitoring). Prezentowane na łamach najnowszego zeszytu „Ginekologii Polskiej” podsumowanie informuje o średniej skuteczności i bezpieczeństwie technik wspomaganego rozrodu realizowanych w Polsce.
ATRAKCYJNA MAMA
Gyncentrum
Kilka słów:
Zadbaj o swoje piękno po porodzie Wspólnie z Gyncentrum Kliniką Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej przygotowaliśmy upominek dla przyszłych mam.
USG dopochwowe – kiedy i dlaczego należy je wykonywać?
M-S-M
Kilka słów:
Diagnostyka USG to podstawowa metoda, która pozwala na precyzyjną ocenę narządów w miednicy mniejszej, od błony śluzowej jamy macicy, jajniki, pęcherz moczowy po zatokę Douglasa. Dzięki tym badaniom możliwe staje się wczesne wykrycie przez ginekologa wielu zmian w narządach rozrodczych, w tym podejrzenie raka jajnika oraz zdiagnozowanie wczesnej ciąży, w tym poza macicznej . Szybkie wdrożenie dzięki temu odpowiedniego leczenia, daje lepsze rokowanie na całkowite wyleczenie i powrót do zdrowia.
Witamina D może być niebezpieczna
M-S-M
Kilka słów:
Zbyt wysoki poziom witaminy D może być niebezpieczny dla naszego organizmu. Potwierdzają to badania duńskich naukowców z uniwersytetu w Kopenhadze.
Suplementacja folianów w prewencji wady cewy nerwowej – na czas i skutecznie
M-S-M
Kilka słów:
Jak podaje Instytut Matki i Dziecka, każdego roku 2 tys. dzieci przychodzi na świat z wadą cewy nerwowej . W latach ’80 naukowcy potwierdzili w badaniach obserwacje prowadzone od połowy XX w., wskazujące, że składnikiem odżywczym, który odgrywa kluczową rolę w profilaktyce tego schorzenia jest kwas foliowy. Przeciętna dieta Polek pokrywa jednak tylko do 50% zapotrzebowania na ten składnik, dlatego eksperci zalecają jego dodatkową suplementację.
I ŚLĄSKA KONFERENCJA PŁODNOŚCI
M-S-M
Kilka słów:
Zdrowa mama, Zdrowy tata. Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego. Markery płodności kobiet i mężczyzn.
Techniki wspomaganej medycznie prokreacji
M-S-M
Kilka słów:
Techniki rozrodu wspomaganego medycznie (ART - Assisted Reproductive Technology) są to procedury wspomagające płodność. Określenie „wspomagana prokreacja” obejmuje różnego rodzaju interwencje medyczne mające na celu poczęcie dziecka z ominięciem naturalnej drogi obcowania cielesnego kobiety i mężczyzny.
Problem z zajściem w ciążę? Jajeczkowanie zaczyna się w głowie
M-S-M
Kilka słów:
Co czwarta kobieta doświadcza wielomiesięcznych trudności z zajściem w ciążę, które w większości nie wymagają pomocy lekarza i leczenia farmakologicznego. Ich przyczyna tkwi bowiem w psychice. Program „Dotknij swojej płodności” adresowany jest do kobiet w takiej sytuacji, ale również do pań, które utraciły dziecko w wyniku poronienia lub po prostu chcą świadomie przygotować się do...