Artykuły i poradniki Leczenie Uzależnień:
Dlaczego uzależnienie od hazardu jest tak niebezpieczne? Skutki i metody walki z problemem
prasowa
Kilka słów:
Uzależnienie od hazardu, podobnie jak inne nałogi, ma destrukcyjny wpływ nie tylko na osobę uzależnioną, ale również na jej bliskich. W odróżnieniu od wielu innych uzależnień, hazard nie dotyka bezpośrednio zdrowia fizycznego, lecz jego konsekwencje mogą być równie poważne, a nawet niszczycielskie. Co sprawia, że ten nałóg jest tak niebezpieczny? Jakie są jego skutki i najskuteczniejsze metody leczenia?
Uzależnienia behawioralne: rodzaje, objawy, leczenie
link
Kilka słów:
Uzależnienia behawioralne to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie.
Leczenie uzależnień
white
Kilka słów:
Leczenie uzależnień ma za zadanie pomóc pacjentowi w uporaniu się z uzależnieniem. Terapii można poddać właściwie wszystkie uzależnienia, m.in. narkomanię, zakupoholizm, alkoholizm.
Boli, a choroby brak!
M-S-M
Kilka słów:
Jak to możliwe, że kolejny raz skręcamy się z bólu brzucha, a żadne badania nie potwierdzają jakiejkolwiek choroby? Jak to się dzieje, że odczuwamy ból fizyczny mimo braku schorzenia?
Nie pij alkoholu w ciąży
M-S-M
Kilka słów:
Kobieta w ciąży nie powinna pić nawet najmniejszych ilości alkoholu. W przeciwnym razie jej dziecko może urodzić się z bardzo poważnym schorzeniem – alkoholowym zespołem płodowym.
Kobieto, rzuć Dymka!
M-S-M
Kilka słów:
W ciągu ostatnich 2 lat spadła liczba palaczy w Polsce. Jedyną grupą, w której odsetek palących w tym czasie się nie zmniejszył, są kobiety w wieku powyżej 40 lat. Właśnie do nich adresowana jest kampania „Rzuć Dymka”, która ma ułatwić zerwanie z nałogiem.
Pij alkohol odpowiedzialnie
M-S-M
Kilka słów:
Nie jest tajemnicą, że alkohol uzależnia, a w nadmiarze szkodzi. Pod jego wpływem łatwiej o niestosowne zachowanie. Wiedza Polaków o wpływie alkoholu na organizm jest duża, ale czy potrafimy pić z rozwagą?
Alkoholizm - choroba, z którą można wygrać
WP
Kilka słów:
Dziś coraz więcej osób sięga po alkohol. Jedni powielają w ten sposób wzory, wśród których dorastali, inni sami wybierają taki „sposób na życie”. Efekt zawsze jednak jest ten sam: bezsilność wobec postępującego samozniszczenia. Jak je zatrzymać?
Psychiatra: świat moich pacjentów nigdy nie jest piękny i bezpieczny
M-S-M
Kilka słów:
Z moimi pacjentami nie rozmawiamy na temat świata jako miejsca pięknego i bezpiecznego. Ale mówimy, że nawet w takim świecie, jakim on faktycznie jest, można jakoś żyć - mówi dr Agnieszka Popiel pracująca z osobami po traumatycznych przejściach.
Fonoholizm - czy potrafisz żyć bez telefonu komórkowego
M-S-M
Kilka słów:
15 lipca obchodzimy ogólnopolski dzień bez telefonu. Obecnie nie potrafimy funkcjonować bez tego urządzenia. Jednak nadużywanie popularnych „komórek” niesie za sobą poważne konsekwencje. Eksperci podpowiadają, jak uniknąć fonoholizmu.
Strona: 1 2