Artykuły i poradniki Naprotechnologia:
Ustawa o in vitro przyjęta, ale czy uzyska podpis Prezydenta?
M-S-M
Kilka słów:
Na Ustawę o leczeniu niepłodności czekało wielu z nas. Określa ona między innymi zasady zapładniania in vitro oraz to, kto może z niego skorzystać. Sejm regulację przyjął, ale nie wiadomo, czy na pewno wejdzie ona w życie.
Pierwszy zestaw koncepcyjny dla par starających się o dziecko – dr Bocian
M-S-M
Kilka słów:
Już 2,5 miliona Polaków ma problem z poczęciem dziecka. Badania naukowe potwierdzają, że niewłaściwe odżywianie, nadmierny stres i spustoszenia jakie dzieją się w naszym organizmie, poprzez to jak żyjemy, wpływa na obniżenie płodności. Nieustanne próby zajścia w ciążę, podporządkowane przyjętym regułom i cyklom owulacyjnym, wywołują stres i napięcie, które blokują naturalne funkcjonowanie organizmu.
Techniki wspomaganej medycznie prokreacji
M-S-M
Kilka słów:
Techniki rozrodu wspomaganego medycznie (ART - Assisted Reproductive Technology) są to procedury wspomagające płodność. Określenie „wspomagana prokreacja” obejmuje różnego rodzaju interwencje medyczne mające na celu poczęcie dziecka z ominięciem naturalnej drogi obcowania cielesnego kobiety i mężczyzny.
Naukowe nie do wiary: mix DNA w jednym ciele?
M-S-M
Kilka słów:
W połowie XX wieku amerykańscy naukowcy James Watson, Francis Crick Watson i Maurice Wilkins odkryli istnienie tajemniczej struktury budującej ciało człowieka – podwójnej spirali DNA. Udowodnili, że wraz z początkiem swego istnienia każdy organizm zyskuje (w wyniku połączenia materiału przekazanego przez rodziców) unikalną treść genetyczną zakodowaną w postaci indywidualnego kodu.
Jak radzimy sobie ze stresem w obliczu „problemu z zajściem w ciążę”?
M-S-M
Kilka słów:
48% kobiet, które poddały się zapłodnieniu in vitro, określa niepłodność jako „najgorsze doświadczenie w życiu”. Według badań, stres wynikający z problemów z zajściem w ciążę jest porównywalny do tego, odczuwanego po stracie bliskiej osoby.
Szybki test wykryje paciorkowca u kobiet w ciąży
M-S-M
Kilka słów:
Paciorkowiec bezmleczności może tkwić w ciele kobiety przez lata i nie dawać o sobie znać. Niebezpieczny staje się jednak dla płodów i noworodków. Błyskawiczny test, który wyjaśni, czy kobieta w ciąży jest zarażona paciorkowcem i musi przyjąć antybiotyk, przygotowali naukowcy z Krakowa.
Zapobieganie zespołowi hiperstymulacji jajeczkowania jednym z kluczowych zagadnień II Sympozjum Szkoleniowego Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej
M-S-M
Kilka słów:
Skuteczna i szybka terapia, która nie wpływa negatywnie na życie prywatne czy zawodowe oraz minimalizuje ryzyko powikłań – to oczekiwania nowego pokolenia pacjentów względem stosowanych technik wspomaganego rozrodu, o których dyskutowano 11-13 września w Toruniu podczas II Sympozjum Szkoleniowego Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej.
Strona: 1