Artykuły i poradniki Poronienie:
Historia i rozwój tabletki “dzień po”.
white12
Kilka słów:
Współczesna medycyna dostarcza nam szerokiej gamy narzędzi służących ochronie przed niechcianą ciążą. Jednym z nich jest tabletka "dzień po", która, choć otoczona kontrowersjami, stanowi ważny element globalnej zdrowotności kobiet. Aby zrozumieć jej znaczenie, warto przyjrzeć się historii antykoncepcji awaryjnej, która, choć nowoczesna w formie, ma korzenie sięgające starożytności.
Co można, a czego nie można w ciąży? Poznaj fakty i mity
PR
Kilka słów:
Ciąża to radosny czas oczekiwania, ale także wielka odpowiedzialność – na matce spoczywa obowiązek troski o dziecko i samą siebie. Liczne zakazy i nakazy, których pełno w internecie, wcale nie ułatwiają zadania. Nie wiesz już, co jest prawdą, a co mitem? Tutaj znajdziesz potwierdzone informacje!
Jak zabezpieczyć próbki płodu do badań po poronieniu?
Laboratorium genetyczne testDNA
Kilka słów:
Badania genetyczne po poronieniu dają pacjentce możliwość określenia przyczyny utraty ciąży i skorzystania z przysługujących jej praw (dzięki genetycznemu określeniu płci dziecka). Możliwość wykonania takiego badania zależy jednak od tego, czy materiał poronny zostanie prawidłowo zabezpieczony w szpitalu lub w domu. Jak zatem prawidłowo przygotować próbkę do badania?
Kompleksowe wsparcie Cynk dla zdrowia i urody
LAW
Kilka słów:
Cynk to ważny mikroelement pełniący w ludzkim organizmie wiele istotnych funkcji, począwszy od wpływu na odporność, stan skóry, włosów i paznokci, płodność do wspomagania odbierania bodźców smakowych i węchowych, procesów uczenia się i zapamiętywania. O jego zaletach pisze mgr farmacji Marta Jajko z Apteki Medicover we Wrocławiu.
Jak za pomocą badań genetycznych można poznać przyczynę poronienia
LAW
Kilka słów:
Badania DNA są szybkim i skutecznym sposobem na poznanie przyczyny poronienia. Jest tak, ponieważ w większości przypadków za stratę ciąży odpowiada wrodzona wada zarodka. Pierwszym badaniem po poronieniu powinno być więc badanie genetyczne tkanek płodu. Może się okazać, że po jego przeprowadzeniu, żadne inne badania nie będą już potrzebne, bo od razu uda się ustalić, co było powodem przedwczesnego zakończenia ciąży.
Problem z zajściem w ciążę? Jajeczkowanie zaczyna się w głowie
M-S-M
Kilka słów:
Co czwarta kobieta doświadcza wielomiesięcznych trudności z zajściem w ciążę, które w większości nie wymagają pomocy lekarza i leczenia farmakologicznego. Ich przyczyna tkwi bowiem w psychice. Program „Dotknij swojej płodności” adresowany jest do kobiet w takiej sytuacji, ale również do pań, które utraciły dziecko w wyniku poronienia lub po prostu chcą świadomie przygotować się do...
Ciąża kobiety dojrzałej – jakie są zagrożenia dla mamy i dziecka?
A
Kilka słów:
Wzrost tempa życia i ogólna chęć kontynuowania kariery zawodowej sprawiają, że decyzja o poczęciu dziecka schodzi najczęściej na drugi plan. Ciąża w okolicach 35.-40. roku życia w dzisiejszych czasach to już nic dziwnego – wiele kobiet właśnie taki wiek uważa za odpowiedni do harmonijnego połączenia życia rodzinnego z zawodowym. Ale czy ciąża u dojrzałej kobiety jest w pełni bezpieczna?
Lekarze: panie planujące ciążę i ciężarne muszą zbadać tarczycę
PR
Kilka słów:
Zaburzenia czynności tarczycy podczas ciąży mogą grozić m.in. poronieniem i problemami zdrowotnymi u matki oraz jej dziecka – przypominają eksperci. Dlatego panie planujące ciążę i ciężarne powinny zażywać odpowiednie dawki jodu, a także sprawdzić czynność tarczycy.
Strona: 1