Artykuły i poradniki Profilaktyka:
Podróże w tropiki o podwyższonym ryzyku. Takie choroby jak malaria czy denga mogą się skończyć śmiercią
M-S-M
Kilka słów:
Podróże egzotyczne to większe ryzyko zachorowań. Odpowiednia profilaktyka obejmuje nie tylko szczepienia ochronne. Tym bardziej że na malarię – określaną jako największego zabójcę podróżnych – szczepionki nie ma. Ochrona przed komarami staje się kluczowa w podróżach tropikalnych ze względu na coraz częstsze występowanie chorób wirusowych jak denga czy choroba wywoływana przez wirus Zika.
GRUPA WSPARCIA DLA CHORYCH NA RAKA PŁUC
M-S-M
Kilka słów:
W ramach kampanii edukacyjnej „Hamuj raka! Daj szansę płucom!” rusza Grupa Wsparcia - pilotażowy projekt integrujący chorych na raka płuc i ich bliskich. Pierwsze spotkanie odbędzie się 29.08.2017 r. w Warszawie, ale organizatorzy zamierzają dotrzeć z inicjatywą także do innych polskich miast.
Udar mózgu – dlaczego odpowiednie żywienie jest takie ważne?
M-S-M
Kilka słów:
Wywiad z dietetykiem, dr n. zdr. Magdaleną Milewską
Infekcje intymne a brak okresu
WP
Kilka słów:
Opóźnianie się lub brak miesiączki może być nie tylko pierwszą oznaką ciąży, ale również symptomem wielu groźnych chorób. Masz zaburzenia miesiączkowania i zastanawiasz się, czy nie są one wywołane infekcjami intymnymi? Przeczytaj nasz poradnik!
Technologiczna diagnostyka w medycynie spersonalizowanej
M-S-M
Kilka słów:
Każdego dnia jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej. Internet zmienia wszystkie zakamarki naszego życia. Zmienia się medycyna i zmienia się pacjent.
Szczepienia. Wirusowe zapalenie wątroby – szczepienia to skuteczna profilaktyka
M-S-M
Kilka słów:
28 lipca obchodzony jest Światowy Dzień WZW, czyli wirusowego zapalenia wątroby. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od siedmiu lat, w dniu rocznicy urodzin Barucha Samulela Blumberga (1925-2011), amerykańskiego lekarza, który zidentyfikował wirusa zapalenia wątroby typu B, przypomina o groźnych zakażeniach dotykających miliony osób na całym świecie. Dzięki szczepieniom można ich uniknąć.
Wszystkie ręce na pokład – Piknik Profilaktyki Nowotworowej w Kołobrzegu
M-S-M
Kilka słów:
„Wszystkie ręce na pokład” to wyjątkowa inicjatywa promująca profilaktykę onkologiczną poprzez żeglarstwo. W ramach akcji żaglowiec Pogoria wraz z załogą pacjentów onkologicznych na pokładzie weźmie udział w ostatnim etapie regat The Tall Ship Races, a następnie zawita do Kołobrzegu, gdzie w dniach 9-10 sierpnia 2017 r. odbędzie się Piknik Profilaktyki Nowotworowej. Liderem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem Jajnika Niebieski Motyl.
Mężczyźni unikają lekarzy. Blisko 30 proc. z nich robi badania raz w roku lub rzadziej
M-S-M
Kilka słów:
Co roku 64 proc. Polaków zgłasza się na badania profilaktyczne. Większość stanowią jednak kobiety. Mężczyźni u lekarza pojawiają się rzadko, średnio 30 proc. z nich raz w roku lub rzadziej. Badania wykonują dopiero wtedy, gdy czują się źle. Strach przed badaniami profilaktycznymi głównie spowodowany jest obawą przed wykryciem poważnej choroby. Tymczasem najskuteczniejszą metodą walki z poważnymi chorobami jest właśnie profilaktyka.
I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki: „Pytania i Odpowiedzi”
M-S-M
Kilka słów:
Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na raka nerki? Ile osób dowiaduje się o diagnozie każdego dnia? Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Poznaj najważniejsze fakty o raku nerki i upewnij się, że choroba nie dotyczy Ciebie. „Pytania i Odpowiedzi” – pod takim hasłem 22 czerwca 2017 r. odbędzie się I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki.
Do 2035 r. liczba pacjentów z nadciśnieniem tętniczym zwiększy się o połowę
M-S-M
Kilka słów:
17 maja obchodzimy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. To dobry moment, by zainteresować się chorobą, która jest najsilniejszym pojedynczym czynnikiem ryzyka zgonu oraz wystąpienia wielu chorób.