Artykuły i poradniki Profilaktyka:
I Małopolski Kongres Zdrowia Publicznego
M-S-M
Kilka słów:
Szanowni Państwo, W dniach 3-4 listopada 2014 roku w Krakowie odbędzie się I Małopolski Kongres Zdrowia Publicznego pod przewodnim hasłem „Zdrowie Publiczne – od teorii do praktyki”. Partnerem Kongresu jest przez Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa.
Wizyta u ginekologa to konieczność, o której zapominamy.
M-S-M
Kilka słów:
Na wizytę u ginekologa nie trzeba długo czekać i bardzo dobrze, a mimo to unikamy tego spotkania, jak ognia. To lenistwo zabija blisko 2 tysiące Polek rocznie tylko na raka szyjki macicy!
Już 21 września rozpoczyna się 49 edycja akcji Zadbaj o Swoje Serce
M-S-M
Kilka słów:
Telemedycyna Polska S.A. wraz z Optimą Cardio zapraszają do wzięcia udziału w Kampanii „Zadbaj o swoje serce”. 49 edycja odbędzie się na Mazowszu i Wielkopolsce.
SIGNAL EXPERT PROTECTION – biały uśmiech dla całej rodziny.
M-S-M
Kilka słów:
12 września, w dzień urodzin dr. Charlesa Godona, założyciela Światowej Federacji Stomatologicznej FDI (World Dental Federation), obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Inicjatorzy akcji przekonują, że o zdrowy uśmiech warto dbać w każdym wieku. Z nowymi pastami SIGNAL EXPERT PROTECTION jest to niezwykle proste. Zaawansowana formuła produktu łączy działanie tradycyjnej pasty do zębów, nici dentystycznych i płynu do płukania, zapewniając kompleksową ochronę i higienę jamy ustnej.
Uniwersytet Medyczny w Łodzi planuje uruchomienie ośrodka onkologicznego
M-S-M
Kilka słów:
Uniwersytet Medyczny w Łodzi ubiega się o 210 mln zł unijnego dofinansowania na uruchomienie Akademickiego Ośrodka Onkologicznego. Według władz uczelni, inwestycja pozwoliłaby na poprawę wyników leczenia chorych na nowotwory w Łódzkiem.
Jak radzić sobie z halluksami?
PD
Kilka słów:
Halluksy to coraz częstszy problem dotykający nie tylko szerokiej grupy wiekowej, ale również już obu płci. Czy schorzenie to może nosić miano choroby cywilizacyjnej? Z pewnością tak. Częste przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ciągła pogoń związana z pracą, a wszystko to w niewygodnym, zbyt ciasnym obuwiu – to tylko jedna z przyczyn powstawania halluksów. Mimo tego można sobie z nimi radzić i nie jest to wcale związane z wysokimi kosztami.
Doktorantka UJ bada, czy osobowość matki może mieć wpływ na przedwczesny poród
M-S-M
Kilka słów:
Doktorantka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Izabella Grzyb prowadzi nowatorskie badania mające odpowiedzieć na pytanie, czy osobowość matki, a także przeżywane przez nią lęk i stany depresyjne mogą mieć wpływ na przedwczesny poród.
Podwójne uderzenie w raka piersi
M-S-M
Kilka słów:
Leczenie nowotworów piersi jest trudne, Angelika Kaczyńska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego sprawdza, czy można łączyć komercyjnie stosowane leki z naturalnymi substancjami aktywnymi biologicznie. To szansa nie tylko na poprawę skuteczności terapii, ale też na ograniczenie skutków ubocznych, takich jak gorączka, wymioty czy uszkodzenia mięśnia sercowego.
Profilaktyka onkologiczna, czyli jak się chronić przed rakiem
A
Kilka słów:
Przyczyny powstawania raka są często nieznane, ale istnieje wiele czynników, które wpływają na jego wystąpienie. Warto wykonywać badania profilaktyczne, zwłaszcza dlatego, że mogą ocalić życie.
Alergolog: Lekarze nie mogą zdiagnozować wszystkich alergii nabytych
Janik Krzysztof
Kilka słów:
Pojawiły się wraz z rozwojem cywilizacji i powstaniem substancji chemicznych; lekarze nie mogą wielu z nich rozpoznać - alergie nabyte są prawdziwym wyzwaniem dla medycyny - ocenia prof. Ewa Czarnobilska, alergolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.