Artykuły i poradniki Służba Zdrowia:
Chronione, zadbane i piękne dłonie
WP
Kilka słów:
Marzeniem każdej kobiety jest mieć gładką skórę rąk i wypielęgnowane paznokcie. W drogeriach nie brakuje specjalistycznych kremów nawilżających, a także całej gamy kolorowych lakierów do paznokci, ale to jeszcze za mało, aby dłonie wyglądały zdrowo.
Eksperci o chorobie Fabry’ego: leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej
M-S-M
Kilka słów:
Szacuje się, że na świecie istnieje około 8 tys. chorób rzadkich. Na blisko 200 z nich wynaleziono lekarstwo. Można pomyśleć, że pacjenci z chorobą Fabry’ego mieli szczęście, bo są w gronie nielicznych osób, których schorzenie można leczyć. Tymczasem Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie refunduje uznanej na świecie terapii.
„Marzyciele i rzemieślnicy”: Stowarzyszenie Rodzin z Chorobą Fabry’ego obchodzi 15-lecie działalności
M-S-M
Kilka słów:
Setki spotkań, rozmów i negocjacji z przedstawicielami polskiego systemu opieki zdrowotnej. Lata spędzone na wypełnianiu wniosków, wysyłaniu pism i apelacji – tak podsumować można 15 lat starań o refundację leczenia. Nastroju do świętowania jednak nie ma, bo terapia, o którą tak nieugięcie walczą, nadal jest niedostępna i chociaż choroba należy do rzadkich, nowo zdiagnozowanych, głównie dzieci, z roku na rok przybywa.
Resort zdrowia chce stworzyć zachęty do współpracy sektora publicznego z branżą farmaceutyczną. Ma to ułatwić pacjentom dostęp do nowych terapii
M-S-M
Kilka słów:
Polska służba zdrowia może znacząco skorzystać na rozwoju współpracy pomiędzy podmiotami publicznymi a sektorem prywatnym. Polem do takich działań są inwestycje, działalność badawczo-rozwojowa oraz współpraca na rzecz ułatwiania pacjentom dostępu do nowych terapii. Ministerstwo Zdrowia chce wypracować system, który stworzy zachęty i usprawni współpracę z firmami farmaceutycznymi.
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza na konferencję
M-S-M
Kilka słów:
„Systemy dla szpitali i placówek medycznych”
Służba zdrowia wymaga pilnych zmian. Rozwiązaniem problemów może być zaadaptowanie holenderskiego systemu opieki zdrowotnej
M-S-M
Kilka słów:
Starzejące się społeczeństwo i ograniczone zasoby finansowe to największe wyzwania systemu opieki zdrowotnej. Chcąc im sprostać, służba zdrowia musi postawić na nowe technologie i koordynację procedur medycznych. To pozwoli obniżyć ich koszty i poprawić jakość usług dla pacjentów. Koordynowana opieka medyczna sprawdziła się w wielu krajach europejskich, między innymi w Holandii.
Coraz częściej z polis zdrowotnych korzystamy na wakacjach
M-S-M
Kilka słów:
• Badania pokazują, że większość Polaków ponownie wakacje spędzi w Polsce.
Polska klinika w Londynie – co musisz wiedzieć?
WP
Kilka słów:
W dzisiejszych czasach wielu lekarzy emigruje do Wielkiej Brytanii. Obecnie możemy spotkać wiele polskich klinik w Londynie lub innych większych miastach. Służba zdrowia na Wyspach różni się nieco od naszej.
Medycyna jutra zaczyna się dziś
LA
Kilka słów:
Wszechobecna technologia towarzyszy we wszystkich dziedzinach życia. Polska służba zdrowia z powodzeniem wdraża najnowsze rozwiązania technologiczne. Wykorzystanie Internetu usprawniło obsługę w szpitalach i przychodniach. Wkrótce codziennością stanie się telemedycyna, czyli diagnostyka zdalna, czy korzystanie z druku 3D. Już dziś warto dowiedzieć się, jakie innowacje czekają rynek medycyny w Polsce.
Strona: 1 2