Artykuły i poradniki Serce:
Jak dbać o serce, aby było zdrowe przez długie lata
WP
Kilka słów:
To, że trzeba dbać o serce, nie wymaga żadnej dyskusji. Warto jednak wiedzieć, jak to robić. Kluczem do sukcesu jest połączenie kilku czynników, przede wszystkim właściwej diety, aktywności fizycznej i profilaktyki.
Występuje u Ciebie nadmiar żelaza? Zbadaj się na hemochromatozę
PR
Kilka słów:
Jeśli badania krwi (m.in. poziom żelaza i ferrytyny czy TIBC) wskazują na przeładowanie żelazem, dobrze jak najszybciej wykonać test DNA w kierunku hemochromatozy. Szybkie postawienie diagnozy pozwala bowiem zapobiec uszkodzeniom organów i zapobiec dalszym powikłaniom, a nawet cofnąć te, które już wystąpiły.
Leczenie zębów bez bólu w Krakowie. Jaki gabinet dentystyczny wybrać?
WP
Kilka słów:
Wielu osobom wizyta u dentysty kojarzy się z bolesnym leczeniem, z którego najbardziej nieprzyjemne jest podawanie samego znieczulenia. Na szczęście to już przeszłość! Dziś bowiem o zdrowie swoich zębów i piękny uśmiech możemy zadbać całkowicie bezboleśnie. Nowoczesne gabinety stomatologiczne pracują bowiem w oparciu o najnowsze osiągnięcia dentystyczne, które pozwalają na bezbolesne znieczulanie śluzówki jamy ustnej.
Koenzym Q 10 i jego właściwości
WP
Kilka słów:
Ubichinol, czyli naturalny koenzym Q10 jest niezbędny każdej komórce do wytwarzania energii w mitochondriach. Im bardziej poszczególny organ wykonuje cięższą pracę, tym jego komórki potrzebują większej ilości koenzymu Q10
Kobiety mogą więcej
M-S-M
Kilka słów:
Profilaktyka zdrowotna i finansowa wspomagają kobiety w walce z rakiem
Echo serca dzieci - bezpieczne badanie
WP
Kilka słów:
Jednym z obowiązków rodziców jest obserwowanie rozwoju dziecka i umiejętność wychwytywania niepokojących objawów, które świadczyć mogą o wadach genetycznych lub nieprawidłowościach rozwoju narządów. Biorąc pod uwagę, że 1% noworodków rodzi się z wrodzoną wadą serca, a przede wszystkim, że wykonanie operacji już w pierwszym miesiącu ich życia wiąże się często z całkowitym wyzdrowieniem, zyskujemy świadomość, jak ważna jest wczesna diagnoza i podjęcie leczenia.
Zdrowy jak… gruszka?
M-S-M
Kilka słów:
Wygląd gruszki, która kształtem przypomina kobiecą figurę, oddziałuje mocno na wyobraźnię i może przywoływać namiętne skojarzenia. Jest pełna zdrowych składników, a jej smak doceniali nawet polscy królowie! Znany polski kronikarz opisuje, że Władysław Jagiełło „dobre i słodkie gruszki po kryjomu jadał”.
Eksperci o chorobie Fabry’ego: leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej
M-S-M
Kilka słów:
Szacuje się, że na świecie istnieje około 8 tys. chorób rzadkich. Na blisko 200 z nich wynaleziono lekarstwo. Można pomyśleć, że pacjenci z chorobą Fabry’ego mieli szczęście, bo są w gronie nielicznych osób, których schorzenie można leczyć. Tymczasem Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie refunduje uznanej na świecie terapii.
„Marzyciele i rzemieślnicy”: Stowarzyszenie Rodzin z Chorobą Fabry’ego obchodzi 15-lecie działalności
M-S-M
Kilka słów:
Setki spotkań, rozmów i negocjacji z przedstawicielami polskiego systemu opieki zdrowotnej. Lata spędzone na wypełnianiu wniosków, wysyłaniu pism i apelacji – tak podsumować można 15 lat starań o refundację leczenia. Nastroju do świętowania jednak nie ma, bo terapia, o którą tak nieugięcie walczą, nadal jest niedostępna i chociaż choroba należy do rzadkich, nowo zdiagnozowanych, głównie dzieci, z roku na rok przybywa.
Światowy Dzień Serca - wywiad z prof. dr hab. Markiem Naruszewiczem
M-S-M
Kilka słów:
Prof. dr hab. Marek Naruszewicz: „W Polsce umiera 1 na 3 z chorych na serce kobiet”