Artykuły i poradniki Stopy:
(NIE)widoczne zmiany, groźna choroba – sprawdź czy chorujesz na akromegalię!
M-S-M
Kilka słów:
Powiększone dłonie, stopy czy zmienione rysy twarzy – to objawy, jakie mogą świadczyć o akromegalii. Mimo charakterystycznych symptomów, choroba wciąż pozostaje trudna do zdiagnozowania. Tymczasem im później rozpoznana, tym groźniejsze powikłania. Dlatego 17 maja 2017 roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Wiedzy o Akromegalii rusza kolejna odsłona akcji edukacyjnej budującej świadomość społeczną o tej rzadkiej chorobie.
Jakie objawy cukrzycy typu 2. występują najczęściej?
M-S-M
Kilka słów:
Wczesne objawy cukrzycy to m.in. zwiększone pragnienie (polidypsja) oraz nasilone oddawanie moczu (poluria). W późniejszym stadium pogarsza się wzrok.
Dzień Wiedzy o Akromegalii
LA
Kilka słów:
Maj to miesiąc budowania wiedzy na temat akromegalii. Zmiana rysów twarzy, powiększenie dłoni, stóp, języka to podstawowe objawy tej choroby. Choć widać ją na pierwszy rzut oka, wciąż głównym problemem pozostaje właściwa diagnoza, na którą pacjenci czekają nawet 9 lat. 6 maja 2016 r. uruchomiona zostanie infolinia dla osób, które chciałyby skonsultować się z lekarzem endokrynologiem i dowiedzieć się więcej na temat akromegalii.
Implant na przepuklinę
LA
Kilka słów:
Nowoczesną metodę leczenia przepuklin opracował tandem uczonych z dwóch szczecińskich uczelni. Zamiast powszechnie stosowanych siatek chirurgicznych proponują oni ciekły implant ze specjalnego materiału na bazie kwasów tłuszczowych.
Akromegalia - współczesna choroba antycznych gigantów
PR
Kilka słów:
Wysocy ludzie o silnych rysach twarzy budzili podziw już w czasach antycznych. Starożytni Giganci, Goliat, czy faraon Amnehotep IV przechodzili do mitów i legend jako bohaterowie. Dawniej nikt nie podejrzewał, że to co u nich podziwiano, było w rzeczywistości oznaką choroby.
Zwróć uwagę na zmiany w swoim wyglądzie!
M-S-M
Kilka słów:
III Ogólnopolski Dzień Wiedzy o akromegalii
Kiedy dziecko skarży się na ból brzucha
M-S-M
Kilka słów:
Brzuch to miejsce, które maluchy najczęściej wskazują jako źródło bólu. Czasami dziecko pokazuje na brzuszek, ponieważ nie potrafi jeszcze trafnie zlokalizować przykrego odczucia. W większości przypadków jednak wskazanie jest zasadne. Ból brzucha jest bowiem jedną z najpowszechniejszych dolegliwości wśród maluchów.
Jaskra – czy grozi nam epidemia ślepoty?
M-S-M
Kilka słów:
8 - 14 marca 2015 - Światowy Tydzień Jaskry.
Łódzcy naukowcy opracowali opatrunek hydrożelowy do leczenia ran cukrzycowych
M-S-M
Kilka słów:
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali innowacyjny opatrunek hydrożelowy do leczenia ran cukrzycowych. Opatrunek dostarcza do rany tetrapeptyd mogący spowodować odtworzenie i tworzenie nowych naczyń krwionośnych w jej obrębie.
Czy katar powstrzyma biegacza?
M-S-M
Kilka słów:
Nie potrafisz żyć bez biegania? Biegasz w upale, deszczu i na mrozie? Jesteś prawdziwym pasjonatem, gratulujemy! Ale czy biegasz z katarem?