Artykuły i poradniki Stowarzyszenia:
Pacjenci z rakiem prostaty otrzymają wreszcie szerszy dostęp do nowoczesnego leczenia
M-S-M
Kilka słów:
Jak co roku, 15 września obchodzony był Europejski Dzień Prostaty, ustanowiony przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (European Association of Urology – EAU). Celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat chorób gruczołu krokowego oraz zachęcenie mężczyzn do aktywnej profilaktyki. Niewiele zabrakło, żeby pacjenci z rakiem stercza mogli tego dnia „świętować” istotne dla ich zdrowia poszerzenie dostępu do refundacji, nowoczesnych, leków.
GRUPA WSPARCIA DLA CHORYCH NA RAKA PŁUC
M-S-M
Kilka słów:
W ramach kampanii edukacyjnej „Hamuj raka! Daj szansę płucom!” rusza Grupa Wsparcia - pilotażowy projekt integrujący chorych na raka płuc i ich bliskich. Pierwsze spotkanie odbędzie się 29.08.2017 r. w Warszawie, ale organizatorzy zamierzają dotrzeć z inicjatywą także do innych polskich miast.
WIHE Hospital 2017 – znane targi dla branży medycznej po raz pierwszy w nowej odsłonie
M-S-M
Kilka słów:
Wszystko wskazuje na to, że najbliższe Targi WIHE Hospital, będą wydarzeniem wyjątkowym. Organizatorzy postanowili bowiem wprowadzić kilka istotnych zmian, które w znaczący sposób wpłyną na formułę targów, zapewniając tym samym wzrost ich atrakcyjności pod względem biznesowym i merytorycznym.
Wszystkie ręce na pokład – Piknik Profilaktyki Nowotworowej w Kołobrzegu
M-S-M
Kilka słów:
„Wszystkie ręce na pokład” to wyjątkowa inicjatywa promująca profilaktykę onkologiczną poprzez żeglarstwo. W ramach akcji żaglowiec Pogoria wraz z załogą pacjentów onkologicznych na pokładzie weźmie udział w ostatnim etapie regat The Tall Ship Races, a następnie zawita do Kołobrzegu, gdzie w dniach 9-10 sierpnia 2017 r. odbędzie się Piknik Profilaktyki Nowotworowej. Liderem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem Jajnika Niebieski Motyl.
Co 20 osoba ma gen odpowiedzialny za rozwój tych chorób
M-S-M
Kilka słów:
powstał pierwszy portal internetowy na temat lizosomalnych chorób spichrzeniowych.
PACJENCI Z NTM NIE WIERZĄ W DOBRE INTENCJE MINISTRA ZDROWIA
M-S-M
Kilka słów:
Nietrzymanie moczu jest schorzeniem zaliczanym przez Światową Organizację Zdrowia do chorób cywilizacyjnych, które dotykają około 4-8% populacji. Szacuje się, że w Polsce na tę przypadłość cierpi ok. 2,5 miliona osób. Są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Światowy Tydzień Kontynencji jest obchodzony w Polsce już po raz dziewiąty.
Przełom w sprawie chorób rzadkich?
M-S-M
Kilka słów:
- apel Grupy Ekspertów „Polska dla chorób rzadkich”
Program grantowy dla organizacji działających w obszarze lizosomalnych chorób spichrzeniowych
M-S-M
Kilka słów:
Ruszyła siódma edycja międzynarodowego programu Genzyme PAL Award. Organizacje działające na rzecz poprawy sytuacji osób zmagających się z lizosomalnymi chorobami spichrzeniowymi (LSD), mogą ubiegać się o granty o maksymalnej wartości 25 tysięcy dolarów na realizację planowanych projektów społecznych. Rejestracja do programu trwa do 30 czerwca 2017 roku.
I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki: „Pytania i Odpowiedzi”
M-S-M
Kilka słów:
Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na raka nerki? Ile osób dowiaduje się o diagnozie każdego dnia? Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Poznaj najważniejsze fakty o raku nerki i upewnij się, że choroba nie dotyczy Ciebie. „Pytania i Odpowiedzi” – pod takim hasłem 22 czerwca 2017 r. odbędzie się I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki.
Rzadkie choroby – polska sprawa
M-S-M
Kilka słów:
„Polska dla rzadkich chorób” – pod takim hasłem 22 czerwca odbędzie się spotkanie grupy eksperckiej, skupiającej specjalistów zajmujących się chorobami rzadkimi z całego kraju. Wspólne stanowisko ekspertów, naukowców i liderów organizacji zrzeszających pacjentów ma być silnym głosem na rzecz rozwiązań, które realnie poprawią sytuację rodzin z rzadkimi chorobami. 23 czerwca efekty prac zostaną zaprezentowane Ministrowi Zdrowia Konstantemu Radziwiłłowi.