Artykuły i poradniki Stowarzyszenia:
80 procent Polaków jest zadowolonych ze stosowania aparatów słuchowych, a 96 procent twierdzi, że poprawią one jakość ich życia – wynika z badania EuroTrak Polska 2016.
LAW
Kilka słów:
Badanie zostało zaprojektowane i wykonane przez Anovum (Zurich) na próbie reprezentatywnej Polaków (15 344 osób) na zlecenie EHIMA (The European Hearing Instrument Manufacturers Association - Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Aparatów Słuchowych).
PACJENCI UROLOGICZNI OCZEKUJĄ OD LEKARZY WSPÓŁPRACY
LAW
Kilka słów:
Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” z dużą nadzieją przyjęło inicjatywę czterech towarzystw naukowych w zakresie wypracowania wspólnych wytycznych dotyczących postępowania z dorosłymi chorymi, u których występuje nietrzymanie moczu (NTM).
Październik – miesiąc budowania świadomości o chorobie Gauchera
LAW
Kilka słów:
W październiku Polska po raz czwarty włącza się w obchody światowego miesiąca budowania świadomości o rzadkiej, genetycznej chorobie Gauchera. Z tej okazji podczas imprezy biegowej Biegnij Warszawo wystartowała kolejna edycja międzynarodowej akcji społecznej Steps ahead of Gaucher.
Wrzesień – Miesiąc Budowania Świadomości o Raku Tarczycy
LAW
Kilka słów:
Wrzesień na całym świecie uznany jest Miesiącem Budowania Świadomości o Raku Tarczycy. Z tej okazji stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny zaprasza do poznania zasad profilaktyki raka tarczycy oraz do skorzystania z badań profilaktycznych USG tarczycy, które czekają na wszystkich chętnych warszawiaków.
Motyle pod ochroną – co znaczy rak tarczycy
LA
Kilka słów:
Rak tarczycy to jeden z mniej agresywnych nowotworów. Jednak dla osób, które słyszą diagnozę jest to po prostu rak, ani lepszy, ani gorszy - choroba, która zagraża ich życiu. Co znaczy rak tarczycy - stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny w ramach kampanii „Motyle pod ochroną”, zapytało o to kobiety, które przeszły raka tarczycy.
Infolinia dla osób chorych na akromegalię
LA
Kilka słów:
Akromegalia to choroba, która prowadzi do powiększenia dłoni, stóp, twarzy, serca oraz wątroby. Mimo, że objawy są widoczne na pierwszy rzut oka, pacjenci czekają na właściwą diagnozę nawet 9 lat. Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne oraz Stowarzyszenie Osób Chorych na Akromegalię prowadzi działalność edukacyjną, która ma budować wiedzę na temat charakterystycznych objawów akromegalii. Już w środę, 8 czerwca zostanie uruchomiona specjalna infolinia.
Dzień Wiedzy o Akromegalii
LA
Kilka słów:
Maj to miesiąc budowania wiedzy na temat akromegalii. Zmiana rysów twarzy, powiększenie dłoni, stóp, języka to podstawowe objawy tej choroby. Choć widać ją na pierwszy rzut oka, wciąż głównym problemem pozostaje właściwa diagnoza, na którą pacjenci czekają nawet 9 lat. 6 maja 2016 r. uruchomiona zostanie infolinia dla osób, które chciałyby skonsultować się z lekarzem endokrynologiem i dowiedzieć się więcej na temat akromegalii.
Światowy Dzień Chorego - Sytuacja pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego w Polsce
LA
Kilka słów:
Po kilku latach walki organizacji pacjenckich o usunięcie sztucznych barier w dostępie do leczenia jest wreszcie realna szansa na zniesienie obowiązku wykonywania badania urodynamicznego
STARSZY NIE MUSI OZNACZAĆ NIESŁYSZĄCY
LA
Kilka słów:
Postępujący w całej Europie, a także w Polsce proces starzenia się społeczeństwa sprawia, że temat niedosłuchu w tej grupie demograficznej staje się coraz poważniejszy, o czym informuje nowa edycja Kampanii „Usłyszeć świat”. Według najnowszych danych, aż 77% osób powyżej 60 roku życia twierdzi, że ma problem ze słuchem. Przy tym tylko 31% ma zdiagnozowany ubytek słuchu. Skala problemu kwalifikuje niedosłuch do kategorii chorób cywilizacyjnych.
Zabłysnęli Zdrowiem w Dzień Walki z Rakiem
LA
Kilka słów:
Za nami 4. edycja Dnia Walki z Rakiem. Warszawiacy zabłysnęli zdrowiem i skorzystali z blisko 400 badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich w miasteczku medycznym, które z tej okazji powstało na terenie Złotych Tarasów. Organizator wydarzenia – stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny podkreśla, że takie inicjatywy pokazują jak dużą i niezaspokojoną potrzebę kontrolowania swojego zdrowia mają Polacy.