Artykuły i poradniki Szczepionka:
Jak przygotować się do sezonu grypowego
link
Kilka słów:
Sezon grypowy to coroczne wyzwanie dla systemów opieki zdrowotnej oraz dla każdego z nas, dotykając milionów osób na całym świecie. Grypa, choć często mylona z przeziębieniem, to znacznie poważniejsza choroba wirusowa, która może prowadzić do ciężkich powikłań, a nawet śmierci.
Kolposkopia a HPV - jakie są sposoby zapobiegania zakażeniu?
link
Kilka słów:
Wirus HPV to jedna z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Choć większość zakażeń nie wywołuje poważnych objawów, może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak rak szyjki macicy.
Liczba nieszczepionych dzieci w Polsce rośnie. Lekarze apelują do rodziców, by nie wierzyli w nieprawdziwe teorie o szkodliwości szczepionek
M-S-M
Kilka słów:
Coraz silniejsze ruchy antyszczepionkowe przekonują, żeby nie szczepić dzieci z uwagi na zdarzające się niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). Lekarze są jednak zdania, że dużo bardziej niebezpieczne są choroby i powikłania po nich niż NOP. Zapewniają, że szczepionki są sprawdzone, bezpieczne i skutecznie chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Mimo to liczba nieszczepionych dzieci rośnie.
Czy rodzice chcą szczepień na pneumokoki?
LA
Kilka słów:
Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia szczepionka na pneumokoki ma wejść od 2017 roku do programu szczepień obowiązkowych. Z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego z Agencją FleishmanHillard wynika, że zdaniem rodziców szczepionka ta jest najważniejsza wśród odpłatnych szczepionek.
NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ NA ŻÓŁTO – 5 PYTAŃ O WZW TYPU B.
WP
Kilka słów:
4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Onkologii1. W związku z tym warto przypomnieć, że wirus WZW typu B to drugi po tytoniu czynnik rakotwórczy, który może być przyczyną nawet 80 proc. przypadków raka wątrobowo – komórkowego.
Ostre zapalenie ucha środkowego – przełom w profilaktyce?
M-S-M
Kilka słów:
Prawie każde dziecko, przynajmniej raz w życiu przechodzi zapalenie ucha środkowego. Epizodyczne zachorowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia malucha. W postaci nawracającej, ostre zapalenie górnych dróg oddechowych – ucha, nosa czy gardła, staje się jednak poważnym problem nie tylko medycznym, ale również socjoekonomicznym.
„Grypa żołądkowa” nie istnieje?
M-S-M
Kilka słów:
Wielu z nas wciąż łączy wszelkie infekcje jelitowe z popularną od kilku lat „grypą żołądkową”. Tymczasem pod tą nazwą kryje się wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego. Jak je rozpoznać, jak zapobiegać i łagodzić objawy? Odpowiada dr n. med. Kinga Kowalska-Duplaga, eksert portalu ZdroweMaluchy.pl.
Wizyta u ginekologa to konieczność, o której zapominamy.
M-S-M
Kilka słów:
Na wizytę u ginekologa nie trzeba długo czekać i bardzo dobrze, a mimo to unikamy tego spotkania, jak ognia. To lenistwo zabija blisko 2 tysiące Polek rocznie tylko na raka szyjki macicy!
Eksperci: Polacy zapomnieli, że grypa jest wciąż groźną chorobą
NaukawPolsce
Kilka słów:
Polacy zapomnieli, że grypa jest wciąż groźną chorobą - uważają eksperci. Lekceważymy zagrożenia wynikające z zachorowania, nie zdajemy sobie sprawy z powikłań, jakie może powodować to zakażenie – mówi szefowa krajowego ośrodka ds. grypy prof. Lidia Brydak.
Nie daj się grypie!
M-S-M
Kilka słów:
Trudno uchronić się przed nią, jeżeli wirus znajduje się w naszym otoczeniu. Dom, praca, szkoła czy środki komunikacji miejskiej, to idealne miejsca do rozprzestrzeniania się wirusa, który wywołuje grypę. Jak uniknąć zakażenia i dbać o zdrowie swoje i najbliższych?
Strona: 1 2