Artykuły i poradniki Trzustka:
Występuje u Ciebie nadmiar żelaza? Zbadaj się na hemochromatozę
PR
Kilka słów:
Jeśli badania krwi (m.in. poziom żelaza i ferrytyny czy TIBC) wskazują na przeładowanie żelazem, dobrze jak najszybciej wykonać test DNA w kierunku hemochromatozy. Szybkie postawienie diagnozy pozwala bowiem zapobiec uszkodzeniom organów i zapobiec dalszym powikłaniom, a nawet cofnąć te, które już wystąpiły.
Czym zajmuje się gastrolog i kiedy warto się do niego udać?
WP
Kilka słów:
Lekarz gastrolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu pokarmowego. Kiedy warto zdecydować się na wizytę u takiego specjalisty?
Interpretacja wyników badań enzymów trzustkowych
Marcin Michalewski.
Kilka słów:
Trzustka jest jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka, który ma funkcję regulacji glukozy we krwi, a ponadto wpływa na właściwe trawienie pokarmów. O tym, w jakim stanie jest trzustka można dowiedzieć, dzięki wynikom badań enzymów trzustkowych.
Rak Trzustki – cichy zabójca?
M-S-M
Kilka słów:
Trzustka odpowiada za niezwykle ważne i istotne czynności, a dolegliwości spowodowane jej chorobami mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale czy wiemy o trzustce wystarczająco dużo, by prawidłowo o nią dbać?
Typy cukrzycy
M-S-M
Kilka słów:
Cukrzyca objawia się niewłaściwym działaniem trzustki, czyli organu produkującego insulinę. Niedobór lub brak insuliny powoduje, że organizm człowieka nie jest w stanie w sposób prawidłowy przetwarzać glukozy obecnej w pokarmach.
Pierwszy na świecie endoskopowy przeszczep wysp trzustkowych
M-S-M
Kilka słów:
Pierwszy na świecie udany przeszczep wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka z użyciem endoskopu przeprowadził u pacjenta polski zespół chirurgów z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie.
Strona: 1