Artykuły i poradniki Wątroba:
10 lat budowania wiedzy o mukopolisacharydozie (MPS)
M-S-M
Kilka słów:
15 maja po raz dziesiąty obchodzony jest Światowy Dzień MPS. Został ustanowiony, by zwrócić uwagę na rzadką chorobę i trudną do zdiagnozowania chorobę – mukopolisacharydozę.
Jak dbać o skórę jesienią?
LA
Kilka słów:
Promienie słoneczne, słona woda, piasek, wiatr – wysuszają skórę. Niestety, jesienią, gdy skóra powinna powrócić do swojej przedwakacyjnej formy, bardzo często tak się nie dzieje.
Sposób na zdrową wątrobę
LA
Kilka słów:
Wątroba to niezwykle zapracowany organ, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować. Lepiej o nią odpowiednio dbać, niż później leczyć. Nie jest to trudne. Wystarczy wiedzieć, czego unikać w codziennej diecie i czym wspomagać pracę wątroby.
Urlop – sprawdzian dla Twojej wątroby
MP
Kilka słów:
Letni urlop to dla wątroby prawdziwa jazda bez trzymanki! Obiady w przypadkowych lokalach, a pomiędzy większymi posiłkami przekąski w postaci lodów lub chipsów popijanych słodkimi, gazowanymi napojami, mogą zaszkodzić nawet najzdrowszej wątrobie.
Wszystko, czego nie wiesz o łuszczycy
M-S-M
Kilka słów:
Szacuje się, że w Polsce łuszczycą dotknięta jest jedna na czterdzieści osób. Choroba ta nie jest zależna od płci i może się pojawić niemal w dowolnym wieku, najczęściej jednak ujawnia się między 16. a 22. rokiem życia.
15 maja 2015 r. – Światowy Dzień Budowania Wiedzy o Mukopolisacharydozie (MPS)
Janik Krzysztof
Kilka słów:
Światowy Dzień MPS, został ustanowiony 8 lat temu, aby zwrócić uwagę na tę rzadką i trudną do zdiagnozowania chorobę genetyczną.
Ogród Pompego otwarty!
M-S-M
Kilka słów:
Z okazji Międzynarodowego Dnia Choroby Pompego na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego został otwarty „Ogród Pompego”. To miejsce stworzone z rzadkich roślin, by zaprosić do poznania równie rzadkiej choroby Pompego.
Eksperci: w razie zakażenia przebieg odry jest nie do przewidzenia
M-S-M
Kilka słów:
Odra jest jedną z najniebezpieczniejszych chorób zakaźnych. Gdy dojdzie do zakażenia jej przebieg jest nie do przewidzenia – ostrzega dr Paweł Grzesiowski z warszawskiego Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji.
Ekspert: lepiej zrezygnować z kolacji aniżeli ze śniadania
M-S-M
Kilka słów:
Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, lepiej zrezygnować z kolacji aniżeli z porannego posiłku – przekonuje kierownik katedry i kliniki chorób wewnętrznych, nefrologii i diabetologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Władysław Grzeszczak.
Jak dbać o prawidłowe funkcjonowanie wątroby?
WP
Kilka słów:
W układzie trawiennym wątroba pełni jedną z ważniejszych ról. Do niej trafia praktycznie każda substancja, którą bierzemy do ust. Tam jest filtrowana, w pewnym stopniu trawiona oraz neutralizowana, jeśli tego wymaga. Jednak wątroba to nie tylko trawienie. Ma ona wiele innych zadań, lecz jest przez nas niedoceniana i w końcu, po nawet latach milczenia, zaczyna się skarżyć. Jak tego uniknąć? Jak zadbać o wątrobę i zapewnić jej jak najdłuższe funkcjonowanie?