Artykuły i poradniki Wirusy:
Gorączka, ból gardła, kaszel czy katar - jak pokonać infekcje domowymi sposobami?
prasowa
Kilka słów:
Katar, kaszel, ból gardła i gorączka - to najczęstsze przyczyny zwolnień lekarskich czy nieobecności w szkole w sezonie jesienno-zimowym.
Kolposkopia a HPV - jakie są sposoby zapobiegania zakażeniu?
link
Kilka słów:
Wirus HPV to jedna z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Choć większość zakażeń nie wywołuje poważnych objawów, może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak rak szyjki macicy.
Patrz bezpiecznie
prasowe
Kilka słów:
Pandemia wpłynęła na nasze zachowania i przyzwyczajenia. Z większą uwagą przestrzegamy zasad higieny, między innymi często myjąc i dezynfekując ręce. Usta i nos zasłaniamy maseczką, jednak oczy, które również są miejscem przenikania wirusów i bakterii do organizmu, najczęściej zostają bez żadnej ochrony.
Jak postępować w przypadku grypy żołądkowej?
link
Kilka słów:
Grypa żołądkowa bardzo często występuje masowo, dotykając w tym okresie czasu dużą grupę osób.
Jak pokonać bądź zapobiec przeziębieniu?
WP
Kilka słów:
Przeziębienie może być spowodowane przez ponad 100 znanych wirusów. Zwykle rozprzestrzenia się w momencie, gdy osoba zarażona mówi, kaszle lub kicha – wtedy małe kropelki zawierające czynniki zakaźne wpadają w powietrze. Krople w powietrzu mogą być wdychane przez osoby znajdujące się w pobliżu, co może doprowadzić do zarażenia się. Przeziębienie rozprzestrzenia się również poprzez pośredni kontakt z dłońmi, tkankami lub innymi przedmiotami, na których znajdują się zarazki.
Jelito grube i dyskomfort
M-S-M
Kilka słów:
Dolegliwości związane z tym schorzeniem są jednym z najczęstszych powodów konsultacji gastroenterologicznych. Stanowi ono drugą pod względem częstotliwości przyczynę nieobecności w pracy, plasując się tuż za przeziębieniem. Zespół jelita drażliwego potrafi znacznie obniżyć komfort życia. Nie wpływa jednak na jego długość i nie zwiększa ryzyka groźnych powikłań czy chorób. Więcej o problemie mówi mgr farmacji Agnieszka Dębowska z Apteki Medicover we Wrocławiu.
Czy grozi nam plaga śmiercionośnych komarów?
M-S-M
Kilka słów:
Zdaniem entomologów z SGGW tegoroczna aura sprzyja komarom. Za kilka dni możemy mieć ich prawdziwy wysyp. Będą nas kłuć, powodując swędzenie i pieczenie. Jednak i tak my Europejczycy mamy dużo szczęścia. W wielu miejscach na świecie owady te przenoszą groźne choroby takie jak malaria, denga czy wirus zika. Gatunki komarów żyjących w Polsce, choć bez wątpienia uprzykrzają nam życie, nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Przynajmniej na razie.
Lampy bakteriobójcze w szpitalach – czy warto inwestować?
LAW
Kilka słów:
Stosowanie lamp bakteriobójczych z profesjonalnymi promiennikami w znacznym stopniu ogranicza ryzyko wystąpienia patogenów groźnych dla zdrowia i życia pacjentów, gdyż zapewnia bardzo dobrą dezynfekcję powietrza i powierzchni. Potwierdzają to wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Wacława Dąbrowskiego w Zakładzie Jakości Żywności z siedzibą w Łodzi na zlecenie firmy Ultraviol.
Suche powietrze w domu szkodzi zdrowiu
LA
Kilka słów:
Ludzki organizm nie lubi zimy. Na zewnątrz najczęściej czeka nas wtedy plucha, od której uciekamy do mocno nagrzanych i wysuszonych pomieszczeń. Zmiany temperatury i wilgotności sprawiają, że łatwiej się przeziębić, a trudniej obronić się przed wirusami. Problemy mogą mieć także alergicy.
Ostre zapalenie ucha środkowego – przełom w profilaktyce?
M-S-M
Kilka słów:
Prawie każde dziecko, przynajmniej raz w życiu przechodzi zapalenie ucha środkowego. Epizodyczne zachorowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia malucha. W postaci nawracającej, ostre zapalenie górnych dróg oddechowych – ucha, nosa czy gardła, staje się jednak poważnym problem nie tylko medycznym, ale również socjoekonomicznym.