Artykuły i poradniki Zaparcia:
Jak ratować zmęczone nogi?
M-S-M
Kilka słów:
Bóle, obrzęki, uczucie ciężkości nóg, „pajączki” i żylaki są objawami związanymi ze słabym powrotem krwi od stóp do serca. Objawy te dotyczą około 60 proc. populacji kobiet i 50 proc. mężczyzn, a częstość ich występowania wzrasta z wiekiem. W związku ze starzeniem się społeczeństwa, liczba osób uskarżających się z ich powodu oraz koszty ich ograniczania są coraz wyższe.
Bakteria Helicobacter pylori a anemia
M-S-M
Kilka słów:
Odkrycie zasiedlającej żołądek bakterii Helicobacter pylori (H. pylori) zmieniło oblicze współczesnej gastroenterologii. Dzięki niemu poznaliśmy przyczynę wielu schorzeń, w tym choroby wrzodowej, zapalenia błony śluzowej żołądka i raka żołądka. Co ciekawe, najnowsze badania wykazały związek między zakażeniem H. pylori i niektórych chorób zlokalizowanych poza żołądkiem.
Kwas foliowy: ważny nie tylko w ciąży
M-S-M
Kilka słów:
Kwas foliowy jest niezbędny nam wszystkim m. in. do prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego i nerwowego. Pierwiastek ten ma szczególne znaczenie dla kobiet przed ciążą i w ciąży. Udowodniono, że kwas foliowy podawany kobietom przed poczęciem i w pierwszych 12-tu tygodniach stanu błogosławionego powoduje znaczne zmniejszenie częstości występowania wrodzonych wad rozwojowych ośrodkowego układu nerwowego u dzieci.
Podłoże nerwicowe przyczyną wielu chorób
M-S-M
Kilka słów:
Przewlekłe bóle brzucha, uporczywe bóle głowy, biegunka, zaparcia, kołatanie serca, bezsenność i wiele innych, przykrych objawów doświadcza całe mnóstwo osób każdego dnia. Diagnostyka i kolejne wizyty u lekarzy nic nie dają, dlaczego? Co powoduje, że czujemy się źle mimo szerokiej diagnostyki i braku jakiejkolwiek choroby?
Aktywni potrzebują więcej żelaza
M-S-M
Kilka słów:
Powszechnie wiadomo, że w dbaniu o zgrabną sylwetkę i wysportowane ciało pomagają ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednia dieta. Nie zawsze istnieje możliwość przygotowania zbilansowanych posiłków, dlatego osoby aktywne coraz częściej sięgają po suplementy diety. Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie i znaczną utratę żelaza przez uprawiających sport, suplementacja tego pierwiastka jest im szczególnie polecana.
Jak zwiększyć ilość żelaza w diecie?
M-S-M
Kilka słów:
Żelazo (Fe) jest mikroelementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jego niedobory mogą prowadzić do anemii i innych problemów zdrowotnych. Z powodu słabej wchłanialności żelaza przeciętna dieta nie zapewnia nam odpowiedniej ilości tego pierwiastka. Aby zapobiegać konsekwencjom zdrowotnym deficytów, powinniśmy przygotowywać posiłki z większą dbałością o zawartość produktów bogatych w żelazo i ułatwiających jego przyswajanie.
II Ogólnopolski Dzień Wiedzy o Akromegalii -Zwróć uwagę na zmianę wyglądu!
M-S-M
Kilka słów:
12 maja po raz drugi w Polsce obchodzimy Dzień Wiedzy o Akromegalii. To rzadka, ale bardzo charakterystyczna choroba spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu. Objawy są widoczne na pierwszy rzut oka: powiększone dłonie, stopy, rysy twarzy.
II Ogólnopolski Dzień Wiedzy o Akromegalii
M-S-M
Kilka słów:
Akromegalia to rzadka, ale bardzo charakterystyczna choroba spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu. Objawy są widoczne na pierwszy rzut oka: powiększone dłonie, stopy, rysy twarzy. Wciąż jednak problemem pozostaje właściwa diagnostyka. 12 maja po raz drugi w Polsce będziemy obchodzić Dzień Wiedzy o Akromegalii.
Nie daj się rakowi
M-S-M
Kilka słów:
Jedną z najgroźniejszych chorób współcześnie nękających ludzi jest rak. Nowotwór to druga w kolejności przyczyna umieralności po chorobach układu krążenia, która przyniosła już więcej ofiar niż wszystkie wojny XX wieku.