Artykuły i poradniki Zgryz:
Botoks na korekcję zmarszczek mimicznych
WP
Kilka słów:
Powszechnie przyjęło się, że śmiech to zdrowie. Może i tak, ale też wpływa na powstawanie zmarszczek. Bo wszelki ruch brwi, mrużenie oczu powoduje kurczenie mięśni. Wówczas skóra staje się mniej elastyczna i pojawiają się zmiany w postaci zmarszczek. Większości kobiet takie zmiany przeszkadzają, dlatego warto sprawdzić, jak się uporać z tym problemem i jakie są skuteczne sposoby redukcji zmarszczek mimicznych.
Co może zaoferować ci dentysta w XXI wieku?
A
Kilka słów:
Gabinet dentystyczny XXI w. to już nie tylko przyjazne wnętrze, miła obsługa, relaksacyjna muzyka, wygodny fotel, ale przede wszystkim nowoczesny sprzęt, narzędzia i metody leczenia, które oferuje dziś stomatologia.
Licówki - popularny zabieg stomatologii estetycznej.
WP
Kilka słów:
Zęby chowające się pod linią warg (są zbyt krótkie) lub wyglądają nieestetycznie na wskutek przebarwień, palenia papierosów, niewłaściwej diety bądź starły się z wiekiem? Co w takich sytuacjach można zrobić? Jednym z możliwych rozwiązań tych problemów jest wykonanie licówek. Tak więc obecnie w gabinetach stomatologi estetycznej można zęby wydłużyć, zmienić ich kształt, kolor co prowadzi do odjęcia sobie nawet dwudziestu lat.
Usunięcie migdałków – koniczność czy nowoczesna fanaberia?
A
Kilka słów:
Zarówno migdałki podniebienne jak i migdałek gardłowy zbudowane są z komórek tkanki limfatycznej, które tworzą pierścień Waldeyera. Ich położenie w miejscu, gdzie rozpoczyna się układ oddechowy i pokarmowy, nie jest przypadkowe. W tym bowiem miejscu ustrój człowieka jest niezwykle wrażliwy na działanie drobnoustrojów. Głównym zadaniem migdałków jest ochrona organizmu przed patogenami oraz zanieczyszczeniami.
Alergolog: Lekarze nie mogą zdiagnozować wszystkich alergii nabytych
Janik Krzysztof
Kilka słów:
Pojawiły się wraz z rozwojem cywilizacji i powstaniem substancji chemicznych; lekarze nie mogą wielu z nich rozpoznać - alergie nabyte są prawdziwym wyzwaniem dla medycyny - ocenia prof. Ewa Czarnobilska, alergolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
II Ogólnopolski Dzień Wiedzy o Akromegalii -Zwróć uwagę na zmianę wyglądu!
M-S-M
Kilka słów:
12 maja po raz drugi w Polsce obchodzimy Dzień Wiedzy o Akromegalii. To rzadka, ale bardzo charakterystyczna choroba spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu. Objawy są widoczne na pierwszy rzut oka: powiększone dłonie, stopy, rysy twarzy.
II Ogólnopolski Dzień Wiedzy o Akromegalii
M-S-M
Kilka słów:
Akromegalia to rzadka, ale bardzo charakterystyczna choroba spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu. Objawy są widoczne na pierwszy rzut oka: powiększone dłonie, stopy, rysy twarzy. Wciąż jednak problemem pozostaje właściwa diagnostyka. 12 maja po raz drugi w Polsce będziemy obchodzić Dzień Wiedzy o Akromegalii.