Artykuł:
Czy rodzice chcą szczepień na pneumokoki?
Napisany przez LA, dnia 2016-05-20 11:43:20
Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia szczepionka na pneumokoki ma wejść od 2017 roku do programu szczepień obowiązkowych. Z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego z Agencją FleishmanHillard wynika, że zdaniem rodziców szczepionka ta jest najważniejsza wśród odpłatnych szczepionek.
Aż co trzeci rodzic (33%) nie wie, czy warto szczepić dzieci na pneumokoki czy nie. Największy odsetek zwolenników szczepionek na penumokoki jest wśród mieszkańców miast od 200 do 500 tys. mieszkańców (67%), najmniej wśród mieszkańców wsi (45%).
Czy warto dzieci szczepić na pneumokoki?
Źródło: ARC Rynek i Opinia, kwiecień 2016
39% rodziców przyznaje, że decyduje się u swoich dzieci nie tylko na szczepienia obowiązkowe, lecz również na szczepienia dodatkowe, płatne. Wśród szczepionek dodatkowych pneumokoki są na pierwszym miejscu – wybiera je aż 71% rodziców decydujących się na szczepienia dodatkowe. Szczepionka przeciwko pneumokokom jest najczęściej wybieraną przez rodziców szczepionką dodatkową poza szczepieniami obowiązkowymi z karty szczepień.
Najczęściej wybierane szczepienia dodatkowe
Źródło: ARC Rynek i Opinia, kwiecień 2016
Informacje o badaniu
Wyniki badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia w dniach 15-20 kwietnia na próbie N=500 rodziców dzieci w wieku 0-6 lat. Badanie przeprowadzono techniką CAWI (ankiety on-line przeprowadzone na własnym panelu badawczym).
Użyte tagi: szczepienia, szczepionki, szczepionka, szczepionka na pneumokoki
Zobacz także:
- Szczepienia. Mleko matki to najlepsza ochrona, ale nie zapominajmy o szczepieniach!
- Szczepienia. Wirusowe zapalenie wątroby – szczepienia to skuteczna profilaktyka
- Tylko mleko matki zapewnia optymalne odżywienie niemowlęcia. Zaledwie połowa Polek karmi wyłącznie piersią do 6. miesiąca życia dziecka
- Liczba nieszczepionych dzieci w Polsce rośnie. Lekarze apelują do rodziców, by nie wierzyli w nieprawdziwe teorie o szkodliwości szczepionek
- Dzieci karmione piersią w przyszłości jedzą więcej warzyw, piją więcej wody, a mniej niezdrowych napojów