Artykuł:
Jak zgubić zbędne kilogramy?
Napisany przez M-S-M, dnia 2014-09-30 14:20:31
Dieta odchudzająca nie może opierać się na jednej złotej zasadzie, bo nie istnieje dieta cud! Tu potrzebne jest analityczne podejście do tematu, oparte na badaniach i obowiązkowości.
Każdy, kto chociaż raz był na diecie wie, że nieskuteczne okazują się próby ograniczenia węglowodanów lub tłuszczów. Nie pomaga liczenie kalorii, indeksów, punktów, a wszystkie zalecenia, że w diecie powinna być dokładnie określona ilość podstawowych elementów - białek, tłuszczów i węglowodanów nie przynoszą efektów. Przy otyłości obecność w diecie pełnego zestawu składników odżywczych w żaden sposób nie wpływa na kierunek i aktywność reakcji metabolicznych.
Jak podaje dr Andrzej Kondratyuk w swojej książce „20 kroków do zdrowia” - po licznych próbach i błędach stwierdziliśmy, że zmiany powinny dotyczyć całego spektrum żywienia. Podstawową różnicą w opracowanej przez nas diecie jest jej niestabilny - wahadłowy charakter. W diecie wahadłowej stale, ale rytmicznie, zmieniamy: zestaw produktów, kaloryczność i rytm posiłków. Dla schudnięcia bardziej skuteczna okazała się dieta, odwrotna od „naukowo” udowodnionej „zrównoważonej”. W takich właśnie niestabilnych warunkach aktywizują się enzymy spalające komórki tłuszczowe.
Na czym polega program odżywiania wahadłowego? Przede wszystkim:
• łączy w sobie sprawdzone elementy większości diet odchudzających,
• nie zawiera przepisów, dawek, kalorii,
• skuteczność programu sprawdzona na ok. 2000 pacjentów - dieta jest z powodzeniem wykorzystywana przez wiele lat,
• menu skonstruowane jest tak, aby nie myśleć o prawidłowości i zasadach odżywiania się – z założenia wyklucza się możliwość złego połączenia produktów,
• szybkość procesów metabolicznych nie ulega zahamowaniu po zakończeniu kuracji,
• warunkiem skuteczności diety wahadłowej jest regularna praca jelit.
Co jeszcze jest charakterystyczne dla tej diety? O tym w książce „20 kroków do zdrowia”, do której już teraz Państwa odsyłamy. Książka dostępna pod tym linkiem.
Kurację odchudzającą najlepiej poprzedzić wizytą u lekarza.
Użyte tagi: aktywność fizyczna, dieta, zdrowe odżywianie, badanie tarczycy
Zobacz także:
- Niebezpiecznie zdrowa dieta
- „Lekkoatletyka dla każdego!” w województwie lubuskim – sposób na zachęcenie dzieci i młodzieży do większej aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia
- Ruszył ogólnopolski program edukacyjny "ABC Zdrowego Żywienia"
- Do szkoły marsz! Czyli wszystko co na temat odżywiania dzieci w wieku szkolnym każdy rodzic wiedzieć powinien
- Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu dla dzieci