Artykuły i poradniki Stowarzyszenia:
Zyrtec UCB angażuje internautów w pomaganie
PR
Kilka słów:
UCB, producent leku przeciwalergicznego Zyrtec UCB, organizuje na swoim profilu na Facebooku akcję społeczną mającą na celu wsparcie finansowe Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
Jak wybrać dobrą klinikę implantologii?
WP
Kilka słów:
Chociaż implantologia rozwija się w zawrotnym tempie, oferując bezpieczne rozwiązania pacjentom, należy pamiętać, że zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem chirurgicznym. O jego powodzeniu będzie decydować przede wszystkim fachowość i doświadczenie implantologa, ale również system implantologiczny i materiały, z którymi pracuje lekarz.
W JAKIM WIEKU WARTO ZACZĄĆ ZABIEGI ANTY-AGING?
MSM
Kilka słów:
Zabiegi anty-aging są najbardziej skuteczne, gdy słowo zabiegi oznacza nasze działania, postępowanie czy wręcz filozofię życiową. Profilaktyka jest zawsze skuteczniejsza niż leczenie, zatem warto poświęcić jej nieco uwagi. Na młody wygląd naszej skóry pracujemy co dnia, przez całe życie.
Skóra podczas biegania zimą
MSM
Kilka słów:
Podczas uprawiania sportów zimowych organizm człowieka narażony jest na długotrwałe działanie niskich temperatur. Bieganie, jazda na nartach, wycieczki górskie, ale również długie wycieczki rekreacyjne to sytuacje, w których musimy odpowiednio zabezpieczyć się przed zimnem. Najbardziej narażone na odmrożenie są dłonie i stopy oraz skóra odsłonięta twarzy. Do wrażliwych miejsc należą również podudzia, kolana, wewnętrzna powierzchnia ud.
„Ludzie z krwi i kości” fotoreportaż o niezwykłej chorobie Gauchera
M-S-M
Kilka słów:
Nie wiedzieli o istnieniu choroby Gauchera, aż do chwili gdy okazało się, że dotyczy właśnie ich. Stanęli wobec diagnozy rzadkiej choroby genetycznej, która jeszcze 30 lat temu odbierała sprawność i życie. Dziś dzięki postępowi medycyny, mogą o sobie powiedzieć, że są szczęściarzami – żyją śmielej, niż pozwalają stereotypy i zmieniają obraz chorób genetycznych. Ich historie poznać można dzięki wystawie fotograficznej „Ludzie z krwi i kości”.
Wspólnie odnaleźć nadzieję… klienci KiK i fundacja „Mimo Wszystko” razem dla potrzebujących
M-S-M
Kilka słów:
Grosz do grosza, a będzie… ponad sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Taką kwotę wspólnymi siłami od lipca 2016 roku zgromadzili klienci KiK z całej Polski wrzucając pieniądze do skarbonek Help and Hope znajdujących się w sklepach marki. Część z tej sumy już trafiła na szczytny cel – do fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i realizowany przez nią projekt „Akademia Odnalezionych Nadziei”.
Poznaj ludzi, którzy zmieniają obraz życia z rzadką chorobą - październik miesiącem budowania świadomości o chorobie Gauchera
M-S-M
Kilka słów:
Stanęli wobec diagnozy rzadkiej choroby genetycznej, która jeszcze 30 lat temu odbierała sprawność i życie. Dziś dzięki postępowi medycyny, mogą o sobie powiedzieć, że są szczęściarzami – żyją niemal normalnie, realizują pasje. Przewlekła choroba prócz ograniczeń, stawia przed nimi liczne wyzwania. Październik – miesiąc budowania świadomości o chorobie Gauchera, to szansa na poznanie ludzi, którzy łamią stereotyp życia z chorobą genetyczną.
Eksperci o chorobie Fabry’ego: leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej
M-S-M
Kilka słów:
Szacuje się, że na świecie istnieje około 8 tys. chorób rzadkich. Na blisko 200 z nich wynaleziono lekarstwo. Można pomyśleć, że pacjenci z chorobą Fabry’ego mieli szczęście, bo są w gronie nielicznych osób, których schorzenie można leczyć. Tymczasem Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie refunduje uznanej na świecie terapii.
Międzynarodowy Tydzień Urologii: Eksperci apelują, aby pamiętać o USG jamy brzusznej
M-S-M
Kilka słów:
Trwa Międzynarodowy Tydzień Urologii - z tej okazji eksperci przypominają o regularnym wykonywaniu profilaktycznego USG jamy brzusznej, które może być wyjątkowo pomocne m. in. we wczesnym wykryciu raka nerki.
„Marzyciele i rzemieślnicy”: Stowarzyszenie Rodzin z Chorobą Fabry’ego obchodzi 15-lecie działalności
M-S-M
Kilka słów:
Setki spotkań, rozmów i negocjacji z przedstawicielami polskiego systemu opieki zdrowotnej. Lata spędzone na wypełnianiu wniosków, wysyłaniu pism i apelacji – tak podsumować można 15 lat starań o refundację leczenia. Nastroju do świętowania jednak nie ma, bo terapia, o którą tak nieugięcie walczą, nadal jest niedostępna i chociaż choroba należy do rzadkich, nowo zdiagnozowanych, głównie dzieci, z roku na rok przybywa.